Додаток № 1 до пункту 4 «Положення про членство»

Оскільки СХПУ є Всеукраїнською громадською організацією, покликаною виявляти та представляти літературні дари на території України та за її межами на користь всього Тіла Христова та громадянського суспільства, розповсюджувати та відстоювати християнські цінності, етику і мораль, проводити просвітницьку діяльність тощо, положення про членство містить певні вимоги до кандидатів та їх творчості.

Духовна рада СХПУ несе повноваження на встановлення критеріїв членства та аналізу творчості кандидатів (для відсторонення всіляких хибних течій та псевдо християнського світогляду):

1.Кандидат повинен мати літературний дар і покликання не місцевого, а всеукраїнського масштабу, а його твори бути корисними для всього Тіла Христова, людям з різних християнських деномінацій та громадянському суспільству в цілому.

2.Творчість кандидата повинна мати ознаки Біблійного світосприйняття та нести об’єднуючу спрямованість.

Неприйнятними вважаються твори, які принижують абсолютний авторитет Слова Божого, які базуються виключно на суто деномінаційних розбіжностях, які мають не відповідність істині та духу Святого Письма, пропагують людські вчення та традиції, а не спільну християнську віру, центр якої – Христос.

3.Літературні твори кандидата мають формувати здоровий, тверезий погляд на життя, нести світло та духовне відання, навертати на шлях істини і добра; допомагати читачу знайти мету, сенс, дорогу, вихід, життя (для досягнення цієї мети зовсім не обов’язково насичувати твір християнською термінологією і Біблійними цитатами або «релігійними лозунгами» – важливо, незалежно від спрямування літературної роботи, віддзеркалення чистого і неушкодженого християнського світогляду на все, що відбувається у світі, у суспільстві, у різних сферах життєдіяльності людини).

4.Стосовно літературно-художньої творів, враховується професіоналізм, самобутність, особиста творчість, навики передачі психологічного стану героїв, їх внутрішнього світу; мова образів, цікавість сюжету, органічне застосування християнської термінології та інше; злободенність, насущність, а також творча обдарованість та потенціал автора, щирість та сила почуттів, здатність запалити в душі людини вогонь захоплення, життя, віри, переосмислення.

Здатність твору пробуджувати до роздумів, віри, життя.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.