«Ця подія – радість усієї нашої церковної спільноти», - архімандрит Лонгин про номінацію «Людина року ...»

arhimandrud longin

 

20 лютого 2013 р. в УНІАН відбулася прес-конференція щодо нагородження переможця у номінації «Людина року в українському християнстві 2012». Цьогорічною «Людиною року…» став Блаженніший митрополит Володимир, предстоятель УПЦ МП. Після прес-конференції архімандрит Лонгин, головний редактор газети УПЦ МП, представник митрополита Володимира, дав ексклюзивне інтерв’ю прес-центру СХПУ.

 - Вітаємо Вас із нагородою. З тим, що предстоятель Української православної церкви Московського патріархату визнаний «Людиною року в українському християнстві 2012». З тим, що його підтримали представники інших конфесій. Як відреагував Блаженніший митрополит Володимир на цю нагороду?

- Спасибі за привітання. Звичайно, ця подія - це радість усієї нашої церковної спільноти. Тому що Блаженнішого митрополита Володимира дуже люблять, цінують перш за все як предстоятеля, який стоїть перед Богом і возносить свої молитви за нас, і як людину мудру, яка має дуже великий досвід духовного життя. З одного боку Блаженніший митрополит Володимир висловив свій подив. З іншого боку - це подяка і розуміння того, що така подія слугуватиме врегулюванню стосунків між християнами різних конфесій. Він відчуває, що це не лише його особистий авторитет, але це й авторитет нашої церкви.

- Останнім часом ми можемо бачити потепління в міжконфесійних відносинах в Україні. З чим це пов’язано, на вашу думку, і наскільки готова Українська православна церква Московського патріархату до цього діалогу?

- Більше це пов’язано з тим, що духовний світ людей  Української православної церкви, православ’я Вселенського та представників інших конфесій розвивається. Все ж таки люди, які прагнуть  добра, миру, все більше й більше розуміють, що треба шукати те, що в нас є спільного. А речі, які нас роз’єднують, треба оговорювати в дусі мирного діалогу. З іншого боку, треба сказати, що сучасне суспільство кидає виклик усім християнам.  Дуже багато проблем соціального характеру об’єднують нас у тому, щоб їх спільно вирішувати. Ми розуміємо, що лише співпраця, терпіння і повага до релігійної думки іншого сприятимуть ефективному вирішенню всіх цих питань.

- Митрополита Володимира нерідко називають миротворцем. Розкажіть про його миротворчу роль. Власне кажучи, це був один із критеріїв, чому його обрали «Людиною року…» .

- Знаєте, можна дуже довго про це говорити. Я хочу сказати, що, коли митрополит Володимир уперше прибув сюди, в Україну, як предстоятель Української православної церкви,  хресною ходою його вели наші церковні люди від вокзалу до Києво-Печерської лаври. Проходячи повз Володимирський Собор, який на той час був уже в руках наших опонентів, до Блаженнішого митрополита Володимира звернулись із проханням: «Давайте ми зараз цей собор заберемо, захопимо! Нас тут багато». Блаженніший митрополит Володимир цього не допустив, розуміючи, що всі ці питання не повинні вирішуватись насильницьким методом. Потрібен час для того, щоб прийшло розуміння. Мені здається, митрополит Володимир є зразком християнської мужності, християнського терпіння. Він намагається вирішувати всі питання, пов’язані не лише з міжконфесійними стосунками, але й непрості питання між державою та церквою, питання внутрішнього життя. Тут ми дійсно можемо повчитися терпінню, витримці й намаганню спокійно це все вирішувати.

- Наскільки вагомими є такі події, як сьогодні? Чи є нагородження християн важливим для утвердження авторитету церкви в суспільстві?

- Я вважаю, що будь-які добрі справи, які робляться для Христа, для духовного миру, ми повинні визнавати та підтримувати. Такі події є тими цеглинками, які вкладаються в будівництво демократичного суспільства, суспільства поліконфесійного. Це  духовний світ нашої церкви: уміння реагувати конструктивно, визнавати інших і докладати зусиль для того, щоб підтримувати такі події та справи.

- Ваші побажання для Спілки християнських письменників.

- Я хочу побажати, щоб цей акт визнання людини року в українському суспільстві був приводом для духовного вдосконалення тих, кого обрали, для тих, хто є їхніми духовними чадами, їхньою паствою, їхніми однодумцями, колегами, і також для тих, хто сьогодні не переміг. Хочу побажати, щоб це все зміцнювало гарні стосунки між християнами.

IMG 0461

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.