Інтерв'ю з Головою СХПУ щодо прес-конференції "Людина року в українському християнстві - 2012"

interview shapovalovНещодавно Україна почула нове ім’я “Людини року в українському християнстві”. Нею у 2012 році став митрополит Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви Московського Патріархату. Незважаючи на те, що Митрополит у зв’язку з хворобою не мав змоги бути присутнім на прес- конференції, нагорода вже у нього. Він з одного боку висловив свій подив обранню, з іншого подяку. Так описав його реакцію архімандрит Лонгин, його представник.

 

- Костянтине Андрійовичу, для вас результат голосування був несподіваним або ж навпаки очікуваним?

- Я не можу сказати, що результати були для мене несподіваними. До останнього не було зрозуміло, хто отримає перемогу. Тому що був час, коли першим був митрополит Володимир і був час, коли його випередив Олександр Заєць. Перед самим фінішем митрополит Володимир знову вийшов уперед. Тому до останнього не було відомо, хто з них двох буде переможцем. Але так, щоб це було неочікувано, я не можу так сказати. Той, хто йшов на третьому місці і був претендентом, мав значне відставання в балах. Тільки серед двох кандидатів міг бути переможець. Тому я очікував, що хтось з них двох.


- Чи можете ви відмітити певні особливості у голосуванні цього року?

- Я хочу відмітити, що з кожним роком ця номінація, яку започаткувала Спілка християнських письменників України, набуває авторитету, вона набуває досвіду і впливу у суспільстві. По-перше, у суспільстві християнському, а потім у світі. Дуже багато сайтів світських дали цю новину і дуже об’єктивно, з фотографіями, з текстом. Тому, це є такою особливістю опитування цього року.


- Спілка християнських письменників України, маючи право голосу, віддала його Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Чому саме йому?

- Ми віддали голос тому, що Українська православна церква Московського патріархату перша відреагувала на те, щоб зробити свій документ і висловити позицію відносно проблемних питань в сучасному суспільстві. Таких, як ювенальна юстиція, як біометричні паспорти, одностатеві шлюби. У нас є пункт в положенні, що “Людина року...” повинна також зробити свій внесок в ствердження християнських біблійних цінностей і святості в суспільстві України. Це дало свій вагомий внесок в те, що ми віддали свій голос саме за митрополита Володимира.


- Ваше загальне враження від прес-конференції в УНІАН.

- Запам’яталося декілька моментів. По-перше, те, що за два дні до прес-конференції багато журналістів об’явили бойкот УНІАН. Мабуть, через це більшість з них не могли бути на прес-конференції. З іншого боку, у нас не було проблем при підготовці до прес-конференції. Нікого не було до нас і після нас. Ніхто не замовляв прес-конференції. У нас було багато часу дати інтерв’ю вже після самого брифінгу, без поспіху робити свою справу.


- На прес-конференції архімандрит Лонгин неодноразово повторював, що духовний світ України розвивається, і міжконфесійні відносини теплішають. Ви, як голова міжконфесійної організації, можете назвати певні ознаки цієї відлиги.?

- Я хочу сказати те, що в цьому році вперше дуже серйозно віднеслись до цього опитування наші класичні деномінації . Це і Українська православна церква Київського патріархату, Московського патріархату, римо-католики, греко-католики України. Мені відсилали на офіційному бланку листи з їхнім номінантом, за кого вони віддають свій голос. Декілька років тому такого не було. Ми зв’язувались в телефонному режимі і хтось із заступників, хтось із дияконів чи секретарів в усному режимі давали нам того чи іншого кандидата. Зараз це вже було на офіційних листах, на офіційних бланках. Тому це такий вагомий момент в тому, що ця номінація стає більш адекватною, в моєму розумінні, і більш вагомою, і авторитетною. Це саме головне, що міг би я відмітити.


- Вже не перший рік Спілка ініціює нагородження “Людини року в українському християнстві”. Чи стикаєтесь ви з певними проблемами або ж перешкодами?

- Я хочу сказати, що проблем в цьому році не було. Проблема лише в тому, що Блаженніший митрополит Володимир не міг бути особисто на прес-конференції у зв’язку зі своїм лікуванням. Мабуть, тільки це. А таких проблем в цьому році не було, як в тому чи декілька років тому, коли хтось відмовлявся від призу. Таке було у нас в 2011 році. В цьому році, мабуть, найліпше, найуспішніше опитування за всі роки, які ми працюємо в цьому напрямку.


- Одне із запитань на прес-конференції стосувалося Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, в яку входить УПЦ МП, і яка висловлює владі свою думку щодо того чи іншого питання. Яким чином Спілка, як об’єднання християнської інтелігенції, може вести діалог з владою? Чи потрібно це взагалі?

- По-перше, ми не входимо в Раду Церков та церковних організацій, і ми не можемо з таких позицій вести діалог. Ми намагалися зробити заяву до вступу, але поки що питання це не вирішується. Ми відокремлені від Всеукраїнської Ради Церков і церковних організацій.


- Можливо є якісь інші шляхи спілкування з владою?

- Це дуже непросто. Мабуть, більше шансів у нас є працювати з політиками, з людьми, які наближені до влади. Це більш реально.


- Якими планами на майбутнє Спілка християнських письменників може поділитися з нами?

- Планів і багато, і не багато. Я хочу сказати те, що Спілка буде брати участь у проведенні конференції Українського Євангелічного Альянсу. Це буде 20 березня 2013 року. Спілка потім буде ініціювати проведення третього фестивалю християнської поезії. Це може бути в травні, червні. Такі найближчі плани.


- На прес-конференції УНІАН ви озвучили, що наступного року Спілка буде нагороджувати не лише “Людину року в українському християнстві”.

- Ми намагаємось ввести ще таку номінацію, як “Краще християнське видавництво”. Також “Краща християнська книжка 2013 року”. Але книжка повинна бути національного автора, українського. Автор не може бути іноземцем. Ці дві номінації ми намагаємось ввести в 2013 році.


- Будемо підводити підсумки. У вас є бажання продовжувати номінацію “Людини року в українському християнстві” після цього року?

- Виходячи з результатів цього року так, у мене є бажання. Воно підсилилось. Я буду намагатись працювати.

 

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.