Інтерв'ю з Головою СХПУ Костянтином Шаповаловим про результати Всеукраїнського фестивалю публіцистичної поезії

KA fest publ poezii play6 липня 2013 р. в Києві відбувся фінальний тур Всеукраїнського фестивалю публіцистичної поезії. Члени Спілки християнських письменників України, а також поети-початківці стали учасниками конкурсу, професійно збагатилися, а дехто отримав цінні призи та дипломи. Підіб'ємо підсумки фестивалю разом з Головою Спілки християнських письменників України Костянтином Шаповаловим.

 

 

 

 

 

- Костянтине Андрійовичу, фестиваль поезії цього року взяв цікавий напрямок – публіцистичний. Що таке публіцистична поезія і які критерії оцінювання?

- Хочу сказати, перш за все, що публіцистична поезія – це гумореска, це нарис, це притча, це все те, що цікавить зараз людей; все те, що цікавить сучасне християнство в наших церквах. Це я вбачаю за публіцистичну поезію і публіцистику як таку.

- Якими були критерії оцінювання поезії?

- Критерії оцінювання... У нас було шість критеріїв, у журі. Перш за все, це була тематика, цікавість цієї тематики, сучасність цієї тематики. Далі - це була подача, як поет чи учасник фестивалю зміг декламувати свій твір, авторське декламування. І ще декілька критеріїв. І оцінка взагалі складалася з суми цих шести критеріїв. Максимальний бал мав бути 30. Його отримали тільки 2 участники.

- Ви задоволені проведеним фестивалем?

- Десь задоволений, а десь незадоволений. Ми ставили за мету, що Спілка християнських письменників, це буде організація, яка буде акумулювати, підтримувати і збирати християнську інтелігенцію. Якщо брати взагалі поетів, то до мого такого великого незадоволення, це такий прошарок Спілки, з яким ще треба працювати в плані культури, в плані культури спілкування, в плані культури спілкування з керівництвом і зокрема з Головою Спілки. Ну, і таке інше. Є декілька проблем. І ці проблеми, що я побачив на фестивалі, мене трохи вразили, м’яко кажучи. Ну, ось так можна відповісти на це запитання. Позитивні – це рівень, рівень майстерності поетів. Він зріс і зріс дуже суттєво. Це, як сказала в своєму інтерв’ю наша переможець в номінації «Поети- професіонали» Олена Несміян, з таким рівнем поезії можливо виходити в світ, можливо виходити на всю Україну. Ну, це самий вагомий, позитивний момент, який я пов’язую з фестивалем.

- Чи були несподіванки для Вас?

- Несподіванки в тому плані, що перемогли, як і декілька років тому, Олена Несміян та Віталій Бондарчук. Оце несподіванки. Я гадав, що будуть інші прізвища, що в цю пару переможців ще хтось міг втрутитись, але насправді такого не виявилося. Таких прізвищ не виявилося.

- Які вершини збираєтесь долати у найближчому майбутньому?

- На майбутнє хотілося, щоб поети підвищили свій рівень. Перш за все, не рівень майстерності. Як я і казав, рівнем майстерності я задоволений, взагалі. Але рівень своєї культури, рівень свого інтелекту, рівень своєї інтелігентності, - ось це би я хотів бачити трошки вище, ніж було продемонстровано на фестивалі.

- Ви - автор більше ніж 20-ти книг. Яка назва вашої майбутньої книги?

- Зараз я згадаю. Як мені казали, що саме таке важке - це запам’ятати назву своєї дисертації. Отак мені назву моєї книжки. «Як навчитись розпізнавати майбутнє» - ось така назва книжки, якщо українською мовою. Книжка буде російською: «Как научиться различать будущее». Така назва.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.