Нехай буде «Світло»!

fest-svet26-28 вересня 2013 року у київському Будинку кіно пройшов Перший християнський кінофестиваль «Світло», який зібрав творців світлого кіно як з України, так і з закордону. Кінофестиваль «Світло» проходитиме щорічно і має на меті пропагувати в Україні моральне кіно на противагу тому насильству та відвертій вульгарності, що демонструються сьогодні на екранах телевізорів та у кінотеатрах. Його мета також стати платформою для збору та розповсюдження світлого, культурного та просвітницького кіно. Ініціювала проведення кінофестивалю Спілка християнських письменників України (СХПУ).

image004

Несподівано кінофестиваль «Світло» набув статусу міжнародного, адже до участі в ньому почали надсилати свої роботи студії і режисери не тільки з різних куточків України, але і з Білорусі, Росії та США. Це перший подібний захід не тільки на території Україні, але й серед країн пострадянського простору, тому до його світла потягнулися ті, хто бажає створювати й створює кінопродукт, що несе людям світло та просвітництво.

Перед журі кінофестивалю, членами якого були відомі діячі мистецтва, стояло складне завдання, адже робіт і номінацій було багато, а до професійної оцінки потрібно було додавати духовну складову. Членами журі були такі відомі особистості як:

• Ломачук Д.Ф. - генеральний продюсер студії документальних фільмів, Президент асоціації працівників культури і мистецтва України;
• Шкурін В.Г. - кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, член Спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка;
• Мужук Л.П. – перший заступник ген. директора ДТРК «Культура», сценарист, кінодраматург, кінорежисер, журналіст, заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка, премії ім. В.Чорновола в області публіцистики та премії ім. І.Франка у сфері інформації;
• Шаповалова С.Д. – заступник Голови СХПУ з духовних питань, член Спілки професійних художників Росії;
• Котлякова Л.К. - УТ-1, Новий канал, экс-генеральний директор «Першої рекламної компанії»;
• Бідненко О.І. - редактор програми «Найрозумніший», головний редактор корпоративного видання для жінок «30 Чудеса за півгодини», член асоціації журналістів, мовників та видавців “Новомедіа”;
• Єрмакович А.О. – режисер телевізійних та шоу-програм «Україна має талант», продюсер, сценарист, член асоціації журналістів, мовників та видавців “Новомедіа”.

image006

Журі залишила без переможця номінацію «Документальний повнометражний фільм» цього року, висловивши надію на те, що фільм достойний цієї нагороди з’явиться у наступному році. Під час вручення нагород члени журі щиро відзначали наявність світла у фільмах-учасниках.

Демонстрацією високого рівня ігрового кіно і особливою подією кінофестивалю «Світло» став показ фільму «Владика Андрей» відомого режисера, члена Спілки кінематографістів України Олеся Янчука. Фільм про життя та діяльність видатної в українській історії людини, митрополита УГКЦ, графа Андрея Шептицького був представлений на Канському кінофестивалі у 2009 році, та на багатьох інших міжнародних фестивалях. За внесок у духовність та культуру України кінофестиваль «Світло» відзначив фільм нагородою Гран-прі. Голова Спілки християнських письменників України, Президент кінофестивалю «Світло» Костянтин Шаповалов нагородив режисера Олеся Янчука та сценариста Михайла Шаєвича орденами СХПУ «Знак пошани».

Почесними гостями та окрасою відкриття і закриття кінофестивалю «Світло» стали відомі українські музиканти: «Золотий саксофон України» Ігор Рудий,- заслужений артист України, володар Гран-прі та Призу симпатій глядачів фестивалю Music World (Італія), артист Національної Радіокомпанії України, та скрипалька Мирослава Которович – композитор, заст. художнього керівника ансамблю «Київські солісти».

Переможці кінофестивалю висловлювали щиру подяку не тільки членам журі за відзнаку своїх робіт, але і його організаторам за такий початок і відзначали, що кінофестиваль «Світло», насправді є подією і тією платформою, на теренах якої буде поширюватись, укріплюватись та набувати сили кіномистецтво, яке просвітлює.
Кінофестиваль завершено, але робота ще тільки починається!

image022

Переможці та призери Першого християнського кінофестивалю «Світло»:
Гран-прі - «Владика Андрей» (Україна, режисер - Олесь Янчук, Міністерство культури і туризму, Державна служба кінематографії України, кіностудія ім. Довженка, Олесь-фільм, Український конгресовий комітет Америки.)

Спеціальний приз Оргкомітету кінофестивалю за художність і глибоку образність - фільм «Молитва», Росія, студія SILENCE RECORDS, режисер Євген Ткачук та Данило Воробйов.

У номінації «Документальний повнометражний фільм»:

• 2-ге місце – «Пошук Бога слов’янськими народами. Прихід християнства на Русь» (США, студія «Угол», режисер Тамара Ниничук);
• 3-тє місце – «Право на маму» (Росія, студія «Благодійний фонд «Наш дім»», режисер Олексій Бурикін).

У номінації «Документальний короткометражний фільм»:

• Переможець – «Довіра» (Україна, студія «Правда Про», режисер Сергій Шараєвський)
• 2-ге місце – «Молитва» (Україна, студія ТК «Надія», режисер Світлана Соколенко).
• 3-тє місце – «Художник» (Україна, студія «FORINONE film production», режисер Юрій Захватаєв.

У номінації «Ігровий короткометражний фільм»:

• Переможець - «Як Спаситель у гості ходив» (Білорусь, «Студія в ім’я святого Іоана Воїна», режисер Віталій Любецький).
• 2-ге місце - «Цвяхи» (Білорусь, «Студія в ім’я святого Іоана Воїна», режисер монахиня Іоана (Орлова).
• 3-тє місце - «Поговори зі мною, тато!» (Україна, студія «Proactive Media», режисер Ілля Воєвудчук).

У номінації «Соціальний ролик»:

• Переможець – «Цінуй життя» (Україна, студія «Спогад», режисер Роман Гураль).
• 2-ге місце – «Давай дружити!» ( Білорусь, «Студія в ім’я святого Іоана Воїна», режисер Євген Ісаченко).
• 3-тє місце - «Цвяхи» (Україна, студія асоціації «Емануїл», режисер Олексій Милокост).

У номінації «Фільм для дітей. Анімація»:

• Переможець - «Хтось поряд. Зустріч» - (Росія, студія «Мирозданье», режисер Марія Ховенко)
• 2-ге місце - «Син прокурора рятує короля» (Росія, студія «Мастер-фильм», режисер Оксана Холодова).

У номінації «Музичний кліп»:

• Переможець – «Пробач» (Україна, студія «JC Media», режисер Віктор Завальнюк)
• 2-ге місце – «Нехай все творіння оспіває» (Україна, студія «Благовест продакшн», режисер Михайло Банковський).
• 3-тє місце – «Лиш у Тебе прощення» (Україна, студія «Morning star», режисер Світлана Кривич)

image001

 

image002

 

image003

 

image004

 

image005

 

image006

 

image007

 

image008

 

image009

 

image010

 

image011

 

image012

 

image013

 

image014

 

image015

 

image016

 

image017

 

image018

 

image019

 

image020

 

image021

 

image022

 

image023

 

 

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.