Президент кінофестивалю «Світло» Костянтин Шаповалов підводить підсумки події 2013 року

KA intervu EEA play26-28 вересня у Києві відбувся Перший християнський кінофестиваль «Світло». Ця масштабна подія була організована Спілкою християнських письменників України. Багато відгуків, велика громадська реакція. Кореспондент СХПУ поспілкувалася з цього приводу з Головою Спілки Костянтином Шаповаловим.

- Костянтине Андрійовичу, розкажіть, будь ласка, як у Вас з'явилася ідея і бажання створити християнський кінофестиваль «Світло»?

- Ідея з'явилася на підставі того, що ми бачимо на екранах наших телевізорів, у кіно, хотілося дати альтернативу тому, що ми бачимо, – насильству, крові, блуду. Хотілося чогось чистого, світлого, красивого. Ось так з'явилася ідея. Плюс до того, що я сказав, Спілка християнських письменників України вирішила, що нормально взяти ініціативу у свої руки в організації цього фестивалю, тому що ми як літератори розуміємо, що кіно знімають на наші повісті й оповідання, романи і т.д. Ось тому тут все виглядало природним, з моєї точки зору.

- Моральне, духовне кіно, як воно може бути цікавим світському глядачеві?

- Я думаю, що в нашій країні є багато глядачів, телеглядачів, кіноглядачів, яким уже набридли ці «мильні опери», те, що ми бачимо на екранах – постійні бойовики, банди, війни, військові дії тощо. Я думаю, що достатньо є людей, не обов'язково людей церковних, простих людей у нас у країні, у нашому місті, які б хотіли бачити хороше, добре кіно, моральне кіно. Воно могло б нести добро, світло, істину Божу, через нього могли б виховуватися діти, нове покоління, підлітки – ті, за ким, загалом, майбутнє нашої країни. Я думаю, що знайдеться достатньо розумних людей і тих, які вже втомилися від того, що ми бачимо, щоб звернути свої погляди на моральне кіно.

- Минуло вже достатньо часу. Яка реакція з боку кінематографістів і ЗМІ?

- Я хочу сказати перш за все, що непогана реакція йде від церковних діячів. Перш за все – це голови деяких досить великих християнських об'єднань. І ось керівники цих об'єднань уже висловлювали свою зацікавленість і подяку особисто мені, причому на офіційному рівні. Офіційними листами повідомляли про те, як добре, що взагалі з'явився такий кінофестиваль, що з'явилися люди, які взяли на себе відповідальність провести такий кінофестиваль. Звичайно ж, благословляли Бога, дякували Богу насамперед за це і бажали нам творчих успіхів, бажали нам проводити цей кінофестиваль щорічно і не зупинятися на досягнутому. Перш за все мене втішає ось це, тому що я все-таки пастор церкви і для мене реакція церковних служителів дуже важлива. Хочу сказати, що про кінофестиваль уже знає Європа, бо ми були на конференції Європейського Євангелічного Альянсу. Я як служитель церкви був там. Дуже багато національних альянсів європейських країн дізналися цю інформацію і ставили мені питання: «А як це вийшло?», «А як це проходило?», «Ой, як це добре, так незвичайно, так важливо зараз, це так вчасно!». І, звичайно ж, відгуки колег зарубіжних, європейських країн для мене, як для президента кінофестивалю, теж були дуже важливі. Перш за все – від фахівців. Перш за все – від церковних, християнських діячів. Ну і потім вже від фахівців саме кінематографії. Звичайно ж, і такі відгуки є. Це наше вельмишановне журі. Вони теж сприйняли наш кінофестиваль. Мені, звичайно, приємно, що вони називають його вже «своїм»: «наш кінофестиваль». Не «мій», не «ваш », але «наш», «їх» кінофестиваль. Це дає підставу на співпрацю надалі з ними і на те, що вони будуть підтримувати всіма своїми силами, по своїх каналах будуть підтримувати цей кінофестиваль, цей захід.

- А чи проявили до кінофестивалю інтерес служителі не протестантських деномінацій?

- Звичайно. У нас були представники православної церкви. Це наші колеги з Білорусі – кіностудія в ім'я святого Іоанна Воїна. Це відомі «Притчі». У нас навіть перше місце зайняв один із фільмів. І один із фільмів зайняв друге місце. Тобто це православне кіно на дуже високому, якісному рівні. Гра акторів просто приголомшлива, і ми навіть хочемо на наступний кінофестиваль одного з виконавців головної ролі цих «Притч», якщо наші білоруські друзі будуть брати участь, запросити. Мені дуже сподобалися ці роботи, тому не тільки протестанти, не тільки. Якщо взяти фільм «Владика Андрей», то це взагалі про графа Андрія Шептицького, це дуже відомий митрополит греко-католицької церкви України. Можна говорити, так би мовити, і про католицький напрямок, який був озвучений на кінофестивалі й показаний також.

- Які фільми як глядач Ви могли б відзначити?

- Перш за все «Владика Андрей», потім «Притчі». Усі притчі, які показували наші білоруські друзі, мені сподобалися, особливо «Троє вас, троє нас…». Це такий тонкий і класний християнський гумор, що я дивився рази 3-4 до фестивалю і навіть на фестивалі: я дивлюся їх, сміюся. Не проходить ця новизна сприйняття, незважаючи на те що ти дивишся третій чи четвертий раз. Перш за все я хотів би відзначити ці роботи. Звичайно, потрібно похвалити наших молодих режисерів, які тільки роблять перші кроки, але вже мають якийсь потенціал. Я хотів би відзначити музичні кліпи, усі три місця – перше друге, третє. Усі музичні кліпи були зроблені, з моєї точки зору (я можу, звичайно, говорити тільки як глядач), на дуже хорошому рівні. Усі музичні кліпи, які були в трійці. Я б хотів побажати творцям нових рішень, відваги продовжувати цю роботу. На наступному кінофестивалі хотілося б мати їх побільше, як мінімум в два рази більше кліпів, які претендували б на перемогу на кінофестивалі.

- Ви всі три дні незмінно були присутні на кінофестивалі, до Вас підходили учасники, гості. Що вони говорили, які оцінки давали?

- «Слава Богу за вас! » – це одна з основних фраз, уже таких, скажімо, «летючих», яка перекочовувала з вуст в уста, і дуже багато людей говорили мені це. Це що стосується християн. Що стосується людей, які до християнства ставляться опосередковано, тобто вони не є активними членами церкви, вони просто висловлювали своє захоплення і говорили: «Ой, такого ніколи не було, ми перший раз на такій події, ми ніколи такого не бачили, це дуже цікаво!» Дуже багато, дуже багато. Перераховувати все просто неможливо.

- А що говорили учасники, ті, хто подавав свої роботи?

- Учасники говорили: «А наступний буде?». Я хочу сказати, що деякі учасники просили: «Давайте навесні, ну чого ж чекати до наступної осені. Швидше б!» Я намагався пояснити, що я не тільки кінофестивалем займаюся. У мене є і літературна нива, і нива служителя, священика, тому ще багатьма справами повинен займатися. Намагався їх переконати, що наступний фестиваль таки буде у вересні, але ніяк не навесні. Ну ось так.

- Спасибі.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.