Виступ Голови СХПУ на круглому столі: «Роль церкви і професійних християнських організацій у часи Майдану»

Якщо говорити про все те, що зараз відбувається у нас в державі, то на це треба дивитися, на мій погляд , не з однієї точки зору. Тут є декілька поглядів.

Як зазначили мої побратими, представники церков, ті, хто вже виступав тут до мене, єпископ Сергій, церква не зуміла за двадцять років збудувати християнське суспільство, виростити християнина, який би не тільки називався таким, але й був би ним. Однією з причин цього я вбачаю те, що церква у нас в державі не об’єднана. Вона має різні погляди, різні об’єднання, різні деномінації, різні напрямки. До мене вже казали про те, що різні церкви зайняли й різну політичну позицію щодо того, що відбувається у нас в державі.

Якщо, брати, наприклад, Росію за останній час, то я бачу, як справджується слово з Біблії про те, що цар Ізраїлю був благочестивим тоді, коли при ньому був священик Іодай, який прожив 130 років. Коли той помер, цар змінив свої погляди. Це, скажімо, порівняння з тим, як ведеться зараз політика Росії президентом Росії. Я розумію, що там є священик Іодай.

В Україні, на жаль, такого священика, який би стояв поряд царя, давав йому поради з точки зору християнської етики, християнської моралі, немає.

Стосовно того, що відбувається на Майдані… У нас вже був Майдан в 2004 році. Чому в нас повторення Майдану через 10 років? Треба також задавати собі ці питання! Як на мене, Майдан в 2004 році був досить непоганий, мирний, там не було пролиття крові. Але чому через 10 років у нас повторюється Майдан? І вже не зовсім мирний. Я вбачаю причину в тому, що цілі Майдану 2004 року не були досягнуті, ті цілі, що повинні були б бути досягнуті. Тому, якщо ці цілі не будуть досягнуті завдяки й цьому Майдану, я прогнозую повторення третього Майдану через 10 років. Це також нам треба всім розуміти. Ми повинні усвідомлювати, що це може повторитися.

Окрім того, якщо дивитися на все те, що відбувається зараз на Майдані, я хотів би звернути увагу на те, що є внутрішня зацікавленість, наша з вами, зацікавленість нашого суспільства, громадян, політиків. Також є й зовнішня зацікавленість. Існує третя сила. В 2004 році ця сила не була помітна. Можливо вона й була, але не була настільки помітною як зараз. Треба також проаналізувати, хто ця третя сила і яку мету вона перед собою ставить. Я розумію так, що ця сила хотіла би зробити з Україною дещо подібне тому, що зараз відбувається в Сирії, Єгипті, як то було в Югославії, Лівії та інших країнах. Можливо, деякі політичні кола, розуміючи глибше цю ситуацію, вже зараз прогнозують деякі речі.  На всі ці запитання я не можу дати відповіді. Я тільки ставлю запитання. Але я думаю, нам, тим не менш, треба намагатися найти відповіді на всі ці запитання та дивитися не тільки під одним кутом зору.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.