СХПУ стала учасницею круглого столу: «Роль церкви і професійних християнських організацій у часи Майдану»

kruglii-stol-gula31 січня 2014 року в Києві відбувся круглий стіл, присвячений питанню вкрай актуальному та хвилюючому - Майдану та тому, що робити церквам, християнським організаціям у цей час. Вироблення однієї єдиної позиції та  стратегії служінню суспільству України в даний період - таку основну мету поставив круглому столу організатор — Альянс християн-професіоналів, очолюваний Сергієм Гулою. Серед учасників круглого столу був і Голова Спілки християнських письменників України — Костянтин Шаповалов.

Окрім СХПУ у заході прийняли участь такі професійні християнські асоціації: Асоціація християн-юристів України, Асоціація «Новомедія», Асоціація «Духовне відродження», Асоціація художників християн, Співдружність студентів християн, Східноєвропейський лідерський форум. Представники Української греко-католицької церкви та Протестантських церков також були присутні на круглому столі. Почесним гостем став шанований громадський діяч, борець за незалежність України – Степан Хмара.

Учасники круглого столу визнали, що протягом 20 років незалежності увага церкви та християнських організацій для формування християнського світогляду українського народу була замалою. Не збудовано сьогодні християнське суспільство, а це впливає на стан всіх сфер життя країни, в тому числі політичної. Отже, переформатування як з християнської точки зору, так і з професійної потребують всі гілки влади. Не з одних вуст звучав заклик до громадян не персоніфікувати зла в одній особі або партії. Зло є зло, і воно живе, на жаль, в українському суспільстві.

“Через десять років Майдан може повторитися”, - таку тезу у своєму виступі сформулював Костянтин Шаповалов. Чи не найголовнішою причиною відсутності серйозного впливу церкви в Україні Голова СХПУ вважає розрізненість та небажання об'єднання, співпраці як різних  конфесій, так і церков всередині однієї деномінації. Саме тому на питання ролі церкви та християнських організацій під час Майдану не можна знайти єдність поглядів. А сам Майдан, на думку Костянтина Шаповалова, цікавить не тільки Україну, але й зовнішні сили. І це не тільки Росія, як звикли міркувати українці. Що ж до того, яка зовнішня сила може впливати на перебіг подій в Україні, - це питання залишили для роздумів.

Закінчився Круглий стіл визначенням основних тез виступів кожного учасника, які увійшли до резолюції.  Серед них такі:

- Єпископ Сергій Балюк - “Церква має бути совістю народу. Максимум зусиль для збереження територіальної цілісності”;

- Отець Роман Небожук (УГКЦ) - “Відповідальність перед Богом за виховання вільної особистості, за те, щоб Україна будувалася на чітких моральних засадах”;

- Руслан Кухарчук (асоціація “Новомедіа”) - “Налаштування на пошук компромісу, враховуючи християнські цінності як базис. Будування України як національної, так і територіальної цілісності”;

- Костянтин Шаповалов (Голова СХПУ) - “Єдність церков України різних конфесій з погляду на те, що вони повинні зробити для духовного відродження народу України, української держави”.

Дивитись виступ Голови СХПУ на круглому столі: «Роль церкви і професійних християнських організацій у часи Майдану».

IMG 4234

IMG 4220

IMG 4232

IMG 4250

IMG 4252

IMG 4258

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.