СХПУ взяла участь у Парламентських слуханнях на тему «Сімейна політика України – цілі та завдання»

Фото0843-2

17 червня 2015 року Голова СХПУ Костянтин Шаповалов та його Перший заступник з теологічних питань Світлана Шаповалова, взяли участь у Парламентських слуханнях на тему «Сімейна політика України – цілі та завдання», що відбулися у сесійній залі Верховної Ради України і були ініційовані міжфракційним депутатським об’єднанням «За духовність, моральність та здоров’я України».

Для представників християнських організацій, об’єднань та церков, які були запрошені до участі у цих Парламентських слуханнях, це стало найкращою нагодою за весь період Незалежності України відстояти традиційні християнські сімейні цінності на державному рівні, адже українська сім'я знаходиться під серйозними загрозами ЛГБТ-рухів, цивільних шлюбів, розлучень, які останнім часом широко заявляють про себе в ЗМІ.

З боку держави у парламентських слуханнях взяли участь представники профільних міністерств на рівні заступників міністрів (Міністерство соціальної політики України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України), голів Комітетів ВР, депутатів ВР України різних фракцій, представника уповноваженого ВР з прав людини, представників міжнародних організацій, таких як ООН та ЮНІСЕФ, благодійних фондів, заступників держобладміністрацій та соціальних служб, Президентів наукових закладів (Національна академія медичних наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень ім.М.В.Птухи) та багато інших.

І хоча для висвітлення даної тематики держава залучила «важку артилерію» у вигляді зазначених вище міністерств, профільних комітетів тощо, на жаль, переважно, за деяким винятком, з вуст чиновників лунав лише перелік чисельних проблем у сфері сім’ї, молоді та сімейної політики України.

Приємним винятком були щирі, без протоколу, виступи депутатів Павла Унгуряна та Олега Березюка, які торкалися, насамперед, суті проблеми, а саме відсутності духовності та моралі у суспільстві, та окреслили конкретні, хоча і невичерпні, шляхи її вирішення.

Павло Унгурян, голова міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» зазначив, що причина усіх соціальних негараздів, таких, як пияцтво, наркоманія, аборти та багато інших, народжується в сім’ї. По деяким з них, зокрема молодіжний алкоголізм, Україна, нажаль, займає перше місце навіть не в Європі, а у світі.

Дуже несподіваною пролунала з вуст Олега Березюка теза про те, що держава та влада – погані управлінці, підводячи, таким чином, до необхідності поєднання зусиль держави та громади, і насамперед, церковних організацій, що мають не аби який досвід у подоланні негативних явищ в сім’Ї, серед молоді тощо. Держава лише повинна створювати умови, мати політичну волю та фінансувати конкретні програми.
Всі виступаючі були одностайні в тому, що роль сім’ї надзвичайно важлива навіть для державної безпеки України, бо Україна є до тих пір, доки є сім’я.

Виступ Михайла Паночко, Голови Союзу християн віри євангельської п’ятидесятників України, був найяскравішим. Кожна теза його виступу була зустрінута одностайною підтримкою залу. По суті, у своєму виступі Михайло Степанович у декількох реченнях окреслив саме цілі та завдання сімейної політики України, акцентуючи на питаннях духовності.
Ось деякі з них:
• активно сприяти створенню домів сімейного типу;
• ліквідувати інтернати, як такі, що себе не виправдовують;
• готувати молодь до відповідального відношення до шлюбу;
• ЗМІ – не годувати суспільство негативом, брудними картинками, дати позитив, те, що будує шлюб;
• ввести обов’язкове викладання християнської моралі;
• держава повинна цінити роль сім’ї, сприяти її розвитку, захищати її, високо підносити статус сім’ї в суспільстві.
«Збережемо сім’ю і тим самим продемонструємо справжню любов до України», - завершив свій виступ Михайло Степанович під оплески присутніх.

Що стосується реальної співпраці держави, громадських та християнських організацій, Парламентським слуханням передувало засідання Експертної Ради, яка зібралася також 17 червня 2015 року у будинку комітетів Верховної Ради, де були сформовані робочі групи по найважливішим напрямкам діяльності, а саме захист моральних цінностей, захист традиційних сімейних цінностей, координація роботи держави з релігійними організаціями, соціальна робота з переселенцями та біженцями, інформаційна робота та ЗМІ, протидія негативним явищам в суспільстві (алко-, тютюнозалежність, ВІЛ, СНІД тощо).

DSC 0015

 

DSC 0016

DSC 0017

Фото0843

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.