В Києві пройшов Круглий стіл «За щасливе майбутнє України»

Круглый стол23 грудня 2015 р. в Києві відбулося засідання Круглого столу «За щасливе майбутнє України», який ініціювали ВГО «Спілка християнських письменників України» (СХПУ), на чолі з Костянтином Шаповаловим та Микола Маломуж  голова Вищої Ради Народних зборів України.

Серед учасників круглого столу були: архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря), Михайло Сидоржевський (голова Національної спілки письменників України), Олесь Янчук (кінорежисер, директор Національної кіностудії ім.О.Довженка), Павло Вікнянський (голова ВМГО «Студентська республіка»), Богдан Гнатюк (письменник, драматург), Леонід Рахановський (член Парламентської асамблеї Ради Європи), Юрій Кармазін (депутат 2-го та 6-го скликань, голова «Партії захисників Вітчизни»), Олекса Петрів (митрофорний протоієрей УГКЦ), Михайло Захаревич (генеральний директор Національного академічного театру ім. І.Франка), митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин (УПЦ МП), Віталій Повх (голова ВГО «Спілка захисників України») та інші.

Метою круглого столу «За щасливе майбутнє України» є започаткування в Україні платформи, яка б сприяла об’єднанню громадського суспільства та інтелігенції у боротьбі проти закритого політичного клубу та дозволила б громадськості бути почутою владою.

Навколо круглого столу зібралася, як було зазначено під час засідання круглого столу, потужна інтелектуальна команда. Свої думки та пропозиції щодо нагальних проблем нашого суспільства та шляхів їх вирішення під час зустрічі висловив не тільки головний доповідач, Микола Маломуж, але й присутні на Круглому столі провідні діячі культури, журналісти, видатні науковці, представники духовенства всіх християнських конфесій України, громадських організацій, профспілок, депутати різних скликань.

У ході дискусії на Круглому столі дуже емоційно обговорювалася гостра політична криза в Україні, ризик розколу країни, який ще залишається нагальним, втрата державою орієнтирів розвитку країни, втрата владою довіри у суспільстві і неспроможність вирішувати питання, що загрожують існуванню України як держави.

Майже всі присутні на круглому столі  представники духовенства, громадських організацій, культури та мистецтва  підіймали питання корупції, як внутрішнього ворога країни, загроза від якого більш небезпечна, ніж загроза від зовнішньої агресії.

Дуже небезпечним вважають представники науки, освіти, культури та кіно занепад цих важливих для здорового існування кожного суспільства сфер життя. Вражали цифри щодо масового закриття бібліотек по всій країні та повної відсутності фінансування наукових установ, установ культури та мистецтва.

Представники церков теж не залишилися осторонь суспільних питань, в тому числі проблеми корупції.

Порятунком у такій небезпечній ситуації, у якій опинилася країна навіть не через війну, а через корупцію, популізм людей при владі, їх повне небажання повернутися лицем до простих людей, присутні на круглому столі вбачають повернення влади народу. Для цього були запропоновані конкретні кроки, які знайдуть відображення у резолюції Круглого столу, яка після доопрацювання буде опублікована.

01stil

 

stil2

 

stil4

 

stil5

 

stil6

 

stil3

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

Круглый стол, СХПУ

 

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.