«Світло» набирає оберти...

IMG 0018Нарешті сталась довгоочікувана подія - з 11 по 13 грудня в Києві відбувся ІІІ Міжнародний кінофестиваль «Світло». Цього року, зважаючи на плідну діяльність кінофестивалю та позитивний вплив у напрямку морального та культурного виховання людей різного віку, проект було підтримано КМДА та Міністерством культури України.

Як і в попередні роки, окрім робіт українських кінематографістів, фестиваль зібрав роботи режисерів з інших країн, таких як: Іран, Індія, Туреччина, Іспанія, Нова Зеландія, Ізраїль та Аргентина. Всі роботи, що були представлені на кінофестивалі цього року, об'єднані бажанням авторів привернути увагу глядача до простих, але дуже важливих речей, що відбуваються з нами або навколо нас. Ці історії, можливо, когось умотивують, надихнуть, змусять замислитись над чимось дуже важливим, подивитись на себе та на своє життя з іншого боку. Хтось не стримає сліз, а хтось посміхнеться. Щоб там не було, але переглянуті роботи не залишають байдужим і це - головне. Кожен знайшов для себе щось корисне, повчальне, життєве, але з присмаком надії на краще, з відчуттям гідності та зародження нової мрії.

Цього року на покази кінофестивалю «Світло» завітало дуже багато почесних гостей, серед яких депутат ВР України Павло Унгурян, директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, депутат Київської міської ради, голова постійно діючої комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха, кінознавець, сценарист Сергій Тримбач, телеведучий Петро Мага, народний художник України Валерій Франчук, начальник Управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно України Станіслав Притула, голова ГР при Міністерстві культури України Богдан Кожушко, заслужений журналіст України,
голова благодійного фонду Максима Рильського «Троянди й виноград» Максим Рильський-молодший та багато інших.

Приємним сюрпризом глядачеві на відкритті фестивалю став фільм «Іван Сила» - перший дитячий, сімейний фільм незалежної України, презентований його режисером Віктором Андрієнко.

Багатим був фестиваль на дуже цікаві анімаційні роботи, влучні та змістовні, доречні як для дітей, так і для дорослих.

Найбільшою за кількістю - 12 робіт, була представлена номінація «ігровий короткометражний фільм».

Зважаючи на події, які відбуваються у нашій країні, деякі роботи не оминули увагою тему війни. В них знайшлося місце для патріотизму, дружби та самопожертви заради високої мети, незалежно від мови та національності.

Поважне журі, до складу якого увійшли: кінорежисер, народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т. Шевченка Леонід Мужук (голова журі), заслужена артистка України Ніна Ільїна, актриса та телеведуча Сніжана Єгорова, перший заступник голови СХПУ, громадський діяч Світлана Шаповалова, голова Комітету з питань культури, моралі, духовності та збереження історичної спадщини Громадської ради при КМДА Лариса Котлякова, мало непросте завдання - визначити найкращих у п’яти номінаціях серед 30 талановитих, які пройшли конкурсний відбір.

Та все ж , керуючись головними критеріями оцінки - думка, мета, професіоналізм, журі дійшло згоди і обрало найкращих.

Переможцями кінофестивалю «Світло» цього року стали:

Гран-прі:

фільм «Кордон Віри», режисер Оксана Войтенко (Україна)

Соціальний ролик:

1-е місце «Він заплатив», режисер Юлія Мироненко (Україна)

2-е місце «Можливість», режисер Жазір Теккекара (Індія)

Музичний кліп: 

1-е місце «Я відчуваю Тебе», режисер Тарас Химич (Україна)

2-е місце «Люблю музей», режисер Віктор Булига, Станіслав Лозовський (Україна)

3-е місце «Інші двері», режисер Олег Борщевський (Україна)

3-е місце «Як Екзюпері... », режисер Сергій Гармаш (Україна)

Анімація:

1-е місце «Допоможіть», режисер Махназ Яздані (Іран)

2-е місце «Птах зозуля», режисер Еркан Кен (Туреччина) 

3-е місце «Недоїдки», режисер Марнус Нагел (Нова Зеландія)

Документальний короткометражний фільм:

1-е місце «Брат за брата», режисер Руслан Ганущак (Україна)

2-е місце «Той, хто прагне до перемоги!», режисер Олександр Шишкін (Ізраіль)

3-е місце «Капелан», режисер Катерина Завада, Дмитро Флорін (Україна)

Ігровий короткометражний фільм:

1-е місце «Висока гора», режисер Володимир Бакум (Україна)

2-е місце «Не менше 50 кг», режисер Марина Артеменко (Україна)

3-е місце «Немає зв'язку», режисер Олександр Шимко (Україна)

На III кінофестивалі «Світло» вперше окрім професійного журі в залі працювало глядацьке журі, яке теж визначило свого переможця. Ним став документальний короткометражний фільм «Брат за брата» режисера Руслана Ганущака. Таким чином цей фільм одержав на кінофестивалі нагороду, не тільки від професійного журі, а й від глядачів, чим підтвердив, що ця перемога справедлива.

Цього року журі визначало і спеціальні відзнаки, які одержали:

Спец-нагороди журі

- за кращу авторську роботу фільм «Міна», режисер Вофка Соловей

- за кращу дитячу роль фільм «Великий», режисер Юрій Солодов

- за кращу студентську роботу фільм «Вечір Сен-Сансу», режисер Наталя Кисельова

Впродовж трьох днів всі, хто долучився до показів, мали можливість спостерігати очима митців, які явища турбують не тільки наше суспільство, але й весь оточуючий світ, бо географія фільмів цього року була значно ширшою. І стало зрозуміло, що існують спільні для всіх людей цінності, цінності вічні, які складаються з цінності життя, взаємин, миру, можливості творити добро і жити не лише для себе, щоб змінювати цей світ на краще. А щоб змінювати його на краще, нам потрібно, як сказав один із призерів кінофестивалю, «продовжувати розміновувати мізки людей». Додамо: й пробуджувати серця людей.

Отже, «світле» кіно продовжує пробуджувати серця!

 

Фото з відкриття III Кінофестивалю "Світло" 11 грудня 2016 р.

Фото 2го дня III Кінофестивалю "Світло" 12 грудня 2016 р.

Фото з закриття III Кінофестивалю "Світло" 13 грудня 2016 р.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.