«Пропущені питання Волинського осередку» або Відповідь на «Принципову позицію волинян на форумі СХПУ»

На критичне зауваження керівництву Спілки:

1.Відносно основної діяльності: «зокрема те, що керівництво Спілки, багато трудячись на громадсько-політичній і кінематографічній нивах, випускає з уваги основну профільну діяльність – видавничу (тобто мати своє видавництво, випускати альманахи), а також брати участь у спільних літературних конкурсах.

Відповідь:

Прикро, що члени Спілки християнських письменників України не обізнані в напрямку основних завдань, затверджених конференцією та основної профільної діяльності Громадської організації «Спілка християнських письменників України» (надалі - СХПУ) згідно Статуту, п.1.10 якого свідчить, що для виконання своїх завдань СХПУ співпрацює з центральними та місцевими органами державної влади, творчими спілками та колективами.

П. 1,2,7,12,13 Основних завдань свідчать, що основною метою діяльності ВГО «СХПУ» є єднання літераторів для розповсюдження і відстоювання християнських цінностей, об’єднання письменників єдиними стратегічними цілями для активного впливу на всі соціальні та духовні процеси в суспільстві; захист християнського світогляду, моралі та плідна просвітницька діяльність в суспільстві на благо всієї країни.

Це наша головна місія, для досягнення якої і визначаються найбільш ефективні способи, стратегія і тактика.

Примітка:

Навіть у прибуткової Національної спілки письменників України основною метою статутної діяльності є:

-           захист авторських та громадянських прав, та боротьба з утисками творчої свободи проти переслідувань за політичні, національні і релігійні переконання.

-           участь у виробленні законопроектів, розробленні та реалізації загальнодержавних програм національно-культурного розвитку, інших соціальноважливих, культурологічних та соціально-політичних заходів.

-           участь у громадсько-політичному житті країни

-           відстоювання принципів свободи слова, т. п.

Національна спілка письменників України серйозно занепокоєна тим, що все менше людей цікавиться культурою, що в Україні збільшується кількість творців рукописів, але зменшується кількість читачів і накопичується маса книжок, які ніхто не читає.

«Сьогодні спостерігається зниження попиту на друковану книгу. Читання, як розумовий процес отримання інформації, зменшується за рахунок сприйняття інформації в інші, переважно аудіо-візуальні способи.

Численні сучасні електронні засоби масової інформації нині досить серйозно конкурують з друкованою книгою».

Тобто, нагальною потребою сьогодні є не друк книжок, а зацікавленість в них.

Культура не може швидко і вільно розвиватися у суспільстві, яке не хоче нею цікавитись.

В. Гюго: «Творець книги – автор, творець її долі – суспільство».

Отже, впливаючи на суспільство, автор впливає на долю своїх книжок.

Тому, маючи стратегічне мислення, ми маємо активно попрацювати на місцях, щоб формувати попит у суспільстві на мистецтво, на поезію, на культуру взагалі, і готувати твори, які матимуть не тільки технічну якість, але відповідатимуть  прагненню душі народу.

Щоб суспільство почало цікавитись книжками, художніми творами, треба попрацювати, засукавши рукава, на те, щоб руйнувати ідеологію споживання і розповсюджувати ідеологію пріоритетності духовно-культурної сфери.

А щоб сучасники почали затребувати християнський продукт, треба в єдності та жертовності попрацювати на попит людини на світло і мораль, на популяризацію вищих потреб людини (її духовної, творчої складової, її ідентифікації, як Божого творіння).

 

2.Відносно видавничої діяльності.

СХПУ є неприбутковою організацією!

Статутом не передбачена реєстрація видавництва.

Примітка:

Для отримання держреєстрації видавництво повинно в рік випускати продукцію на 500 тис. грн. + витрати на щомісячні обов’язкові платежі + оренда + штатні + …

 

3.Відносно володіння інформацією та питанням ресурсів, які є у СХПУ.

а) Ресурси СХПУ – це членські внески, які залишаються в регіонах на потреби місцевих осередків.

б) Спонсорські пожертвування є цільовими, на підтримку проектів, ініційованих Головою СХПУ.

До речі, спонсори, які були присутні на конференції Спілки, були здивовані й обурені наполяганням волинян на своєму баченні діяльності СХПУ відносно видавничої діяльності, поїздок Голови по осередкам, видання альманаху, володіння спонсорськими ресурсами, т.п.

 

4.Відносно участі у спільних літературних конкурсах.

В конкурсах, які організовуються СХПУ приймають участь не тільки члени нашої, але і члени інших спілок та автори, які взагалі не мають членства.

І їх голови не водять за руку нам своїх членів. Тому кожен член СХПУ має право подавати свій твір на участь в інших фестивалях.

 

 

Рада Спілки християнських письменників України

за дорученням Голови СХПУ

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.