«Небо звіщає про Божую славу, а про чин Його рук розказує небозвід» або Живопис на службі проповіді Євангелія

IMG 1264-Біблійні рядки, винесені в заголовок - саме те, що приходить на серце після відвідин художньої виставки Костянтина та Світлани Шаповалових, відкриття якої відбулося 19 квітня в Національному історико-культурному заповіднику «Софія Київська».

Велич і усвідомлення Божого задуму творіння буквально наповнює тебе, коли ти вдивляєшся в їхні роботи, в те, що митці прагнуть відобразити на них. Роботи дуже життєрадісні, навіть якщо і виконані в темних тонах. Вони викликають естетичну та художню насолоду на противагу тим тенденціям, що існують сьогодні в живопису та мистецтві взагалі. Буває, що після відвідин деяких виставок або експозицій, ти, окрім пригнічення, нічого не відчуваєш. Тут не так. Картини буквально спонукають відірвати погляд від землі і згадати про сенс життя та вічні цінності. І в цьому живописці бачать місію для своєї творчості. Вони наголошують, що живопис здатен проповідувати, що всі наші дари і таланти, в тому числі творчі, повинні бути поставлені «на службу» Богу. Вони впевнені, що «Боже покликання творчих дарів - нести світло, впливати на світогляд, навертати людину до істини, пробуджувати душу до прагнень самого високого рівня». Художники знайшли спосіб служити Богові своєю творчістю і закликають до цього інших.

Неможливо недооцінити і назву самої виставки - «Пробудження». Пробудження від зими, застою, сплячки, суєти - до життя, істини, світла, краси навколишнього світу, який Бог з любов'ю створював для нас. Чи часто ми повертаємо на це наші погляди?

Про це говорять і численні відгуки відвідувачів виставки, і неважливо, багато чи мало вони знають про Бога. Картини приносять душевне задоволення, люди це відчувають, і до них хочеться знову і знову повертатися.

Але, як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути ... Є можливість для кожно особисто оцінити творчість цих талановитих художників, і насолодитися живописом, натхненним Богом.

Виставка триватиме до 25 травня включно за адресою: м.Київ, вул.Володимирська, 24, Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита.

Часи роботи «Софії Київської»: з 10.00 до 19.00 без вихідних
Часи роботи Будинку митрополита: з 10.00 до 17.30, без перерви, без вихідних

Вхід на виставку безкоштовний.

Вхід в «Софію Київську»: 20 грн. для дорослих / 10 грн. для дітей
Вхід до Будинку митрополита: 40 грн. для дорослих / 15 грн. для дітей

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.