У Києві відкрилася унікальна виставка
30 жовтня у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» відкрилася унікальна виставка воєнної фалеристики, присвячена 73-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Виставка проходить під егідою Комітету з питань культури, моралі та духовності Громадської ради при Міністерстві оборони України і ініційована головою цього Комітету, Костянтином Шаповаловим, який і надав експонати для виставки зі своєї приватної колекції.
За словами організатора, ідея провести подібну виставку виникла в зв’язку з необхідністю оживити пам’ять про подвиги тих, хто брав участь у Великій Вітчизняній Війні, бо пам’ять про них останнім часом почала нівелюватися, а також той факт, що дуже багато орденів та медалей, одержаних нашими дідами та прадідами під час цієї визвольної війни, знаходяться вже далеко за межами України.
«Нам не потрібна пам’ять про жертву. Нам потрібна пам’ять про перемогу у цій війні» , - зазначив Костянтин Шаповалов у своєму вступному слові.
А після привітання, з яким до присутніх звернувся заступник генерального директора Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» з наукової роботи Андрій Васильович В’ялець, Костянтин Шаповалов зробив дуже цікавий екскурс у історію нагородної системи Радянського Союзу, і, зокрема, тих бойових нагород, які представлені на виставці.
Автор та ініціатор виставки також розповів реальні історії про представлені на виставці нагороди та їх власників. Більшість цих історій стосувалася членів родини Костянтина Шаповалова та його дружини Світлани, пам’ять про яких вони ретельно зберігають.
Виставка очікує нових відвідувачів і триватиме до 1 листопада 2017 року.
Найпопулярніші статті
- Регламент кинофестиваля "Свет"
- Регламент кінофестивалю "Світло"
- Резолюція Круглого столу «Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні»
- У Києві пройшов Всеукраїнський круглий стіл "Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні"
- Публіцистична поезія. Жанри віршованих творів соціального спрямування