Інтерв'ю з головою СХПУ Костянтином Андрійовичем Шаповаловим щодо проведеного фестивалю публіцистики


Shapovalov konstantin- Яка основна мета була закладена вами як організатором у фестивалі публіцистики?

- Я не можу сказати, що це я створював і організовував фестиваль. Ми вирішили провести його за підтримки голів наших обласних осередків, перш за все - це Дніпропетровська область, Київ та Одеса. Фестиваль пройшов у два етапи. Перший — відбірковий тур по областях, де це було можливо. Не у всіх областях  є публіцисти. Поетів у нас вдосталь. Але проза і публіцистика представлена не такою кількістю авторів. Тому там, де була можливість, пройшли відбіркові тури, і кращі, переможці цих відбіркових турів зустрілися у фіналі в Одесі. Фестиваль був запланований нами на конференції СХПУ, яка пройшла навесні цього року.

 

Чи задоволені ви результатом фестивалю?

- І так і ні. Так, тому, що я побачив дуже гарні роботи, я побачив нові імена. Зокрема - це молодь, яка ще не входить до СХПУ. Вона перемагала. І в цьому сенсі я задоволений. Але я незадоволений тим, що вже третій фестиваль поспіль ми проводимо в, так би мовити, закритому режимі. Ми читаємо твори один одному, літератори літераторам. У нас дуже мало глядачів, слухачів. Хотілося б вийти на ширшу аудиторію. Вона може бути християнською, на базі якоїсь церкви або ж бути нехристиянською.

- Ви самі озвучили таку думку, що у Спілці більше поетів аніж публіцистів. Чому така ситуація склалася?

- Я не знаю. Мабуть поезія більше подобається християнським літераторам. Або ж їм простіше рухатися в цьому напрямку. Можливо, проза складніша, а публіцистична проза ще складніша. Але однозначну відповідь на це запитання я дати не можу.

- Але разом з тим у Спілці є відомі імена письменників-публіцистів, яких можна почути, прочитати...

- Так, є. Це - Павлюк Петро Аркадійович, Заплетнюк Євген Ростиславович... їх не багато. Але є такі, яких ми можемо почути, прочитати їх публікації, статті на сайтах в інтернеті. Павлюк Петро Аркадійович, наприклад,  працював 12 років журналістом, тому в нього дуже великий досвід в цьому напрямку.

- Що потрібно християнам-публіцистам, щоб мати дійсний, реальний вплив на суспільство?

- Є проблема християнських авторів: коли вони пишуть на широке коло читачів,  вони “луплять Біблією по голові” - це по-перше. Вони у своїх статтях цитують Святе Письмо - це по-друге. На мій погляд треба писати так, щоб християнські цінності читалися між рядків. Не прямо, а між рядків. Щоб людина читала текст, але поміж його рядків вона бачила християнство, Бога. Якщо так, то публіцисти будуть сприйматися.

- Чи заплановано подальше життя фестивальних робіт-переможців?

- Як ніколи у мене сьогодні дуже багато запрошень, дуже багато напрямків, через які можливо реалізувати той потенціал і ті  статті, які ми чули сьогодні. Це і через інтернет сайти різних християнських конфесій, це  і в християнських газетах, журналах.  Будемо над цим працювати.

- Чи співпрацюють зі Спілкою нехристиянські видавництва?

- Поки що ні. Я намагаюся, але це не так просто. Дуже непогано буде, коли різні деномінації поставлять наші статті на  свої сайти, дадуть змогу у своїх газетах надрукувати наші статті. Це вже буде добре.

- Проходить один етап, вже думаєш про наступний. Якої події чекати від СХПУ найближчим часом?

- У нас поезія стоїть на черзі. Бо поети вже бігають за мною: “Коли буде наш фестиваль? Що це таке? Скільки може бути прози?” У нас підряд були фестивалі малої прози і публіцистики. І трошки в затінку залишились поети. Тому наступним буде третій фестиваль християнської поезії. Будемо намагатися провести його взимку або навесні.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.