«Україна проявила материнську турботу про Крим і багато в нього вклала» - в Чернігові стартувала унікальна художня виставка «Кримська сюїта»

28 березня у Чернігівському обласному художньому музеї відбулося відкриття, без перебільшення, унікального проекту – художньої виставки «Кримська сюїта», присвяченій 5-й річниці окупації Криму Російською Федерацією.

На виставці, яка розгорнулася у двох залах музею, представлено 66 робіт із різноманітними видами Криму відомих київських художників Костянтина та Світлани Шаповалових, які виступили ініціаторами виставки.

IMG 0590

«Україна проявила материнську турботу про Крим і багато в нього вклала, - звернулася до присутніх під час відкриття виставки Світлана Шаповалова. «Яким був Крим до того, як Україна почала його відновлювати? Запустіння, відсутність води. Тощо… Нам хотілося б привернути увагу до тієї несправедливості, яка відбулась по відношенню до України і нагадати, що Крим – це Україна. Ця виставка-данина поваги до корінного населення Криму та до тих людей, які були вимушені залишити свої домівки після анексії Криму».

А відкрив виставку директор Чернігівського обласного художнього музею Юрій Володимирович Ткач, який тішився тим, що виставка «Кримська сюїта» стартує у стінах саме Чернігівського музею. Зокрема він зазначив: «Роботи, що представлені у експозиції, вражають яскравістю кольорів та тим світлом, який вони випромінюють. Ця виставка знакова. Вона всиляє надію на те, що Крим повернеться до України і справедливість відновиться». На завершення своєї промови Юрій Ткач вручив художникам квіти та подарунок від Департаменту культури області.

Від імені Міністерства культури України художників та присутніх з відкриттям виставки привітали експерт при Міністерстві культури Світлана Тимошенко та член Громадської ради Олена Костенко. Світлана Тимошенко зокрема підкреслила, що мистецтво несе не тільки красу і має не тільки естетичну складову, але й соціальну. Воно формує культурну, мислячу націю.

Відкриття виставки відвідали також депутати Чернігівської обласної ради та представники Кримської громади у Чернігові.

Не можна не відмітити, що присутні, експерти та пересічні громадяни, всі одностайно відзначали ту надзвичайну атмосферу, надзвичайне світло, які відчуваються в роботах художників. «Це -неймовірно! Заходиш у зал і поринаєш у атмосферу миру, добра, світла», - ділилася враженнями одна відвідувачка виставки. Майже теж саме казала у своєму виступі співробітник музею, кураторка виставки Світлана Куроч.  

У Чернігові виставка триватиме до 28 травня 2019 року, тому ще багато жителів Чернігова та гостей міста матиме можливість відвідати виставку, згадати про Крим та доторкнутися до справжнього мистецтва, яке покликане нести світло та змінювати серця людей.

 


aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.