У Києві відкрилася виставка картин, присвячена Матвію Когану-Шацу

2 квітня у Національному музеї літератури України відкрилася довгоочікувана виставка картин пам'яті видатного українського живописця радянського періоду Матвія Борисовича Когана-Шаца, культурне надбання якого, можливо, не дуже відоме сучасним пересічним українцям. Дарма. Матвія Когана-Шаца можна віднести до плеяди художників, твори яких заслуговують уваги, про що свідчить і той факт, що більшість його робіт прикрашають вже закордонні приватні колекції, тому виставки його картин – подія у мистецькому житті Києва.

IMG 0961

Про це, зокрема, сказала у своєму вітальному слові на відкритті виставки заступник генерального директора Національного музею літератури України, Раїса Сеннікова. Вона подякувала організаторам, Костянтину та Світлані Шаповаловим, за ініціативу в проведенні цієї виставки.

Присутній у залі Борис Коган - син Матвія Борисовича Когана-Шаца, також висловив подяку організаторам, назвав їх «збирачами» картин свого батька. Насправді, більшість картин, представлених у залах Музею – з приватної колекції подружжя Шаповалових, які вважають за потрібне ділитися цим надбанням з іншими, роблячи свій внесок у формування здорового естетичного смаку українців.

В унісон їм, Борис Коган, розповідаючи про життя свого батька, про його творчий шлях, зазначив, що сьогодні критерії живопису дуже зміщені. Забуваються істинні митці. Роботи соцартівських художників пересилюються роботами сучасних митців, які мають іноді сумнівну мистецьку та естетичну цінність, тому спадок соцартівських художників може зробити великий внесок у розвиток нашого суспільства.

Про те, що щойно відкрита виставка – подія у мистецькому житті Києва, свідчить і підтримка Міністерства культури України. З нагоди відкриття виставки до присутніх з вітальним словом звернулася перший заступних Голови Громадської ради при Міністерстві культури України Лариса Котлякова. Вона говорила про те, що твори Когана-Шаца – зрозумілі і близькі кожній людині, бо природа – це головний герой його картин.

«Ця виставка – поема про нашу країну. Подорожуючи виставкою, я подорожую країною», - звернувся до відвідувачів виставки Максим Георгійович Рильський , онук М.Т. Рильського. - «Матвій Коган-Шац зображав природу такою, якою вона була і твори художника – це можливість передати наступним поколінням красу нашої країни, і це – найпатріотичніший момент», - сказав Максим Рильський-молодший.

Серед гостей того дня були представники київських районних бібліотек – постійні гості художніх виставок та інших подій, які проводить Спілка християнських письменників України на чолі з Костянтином та Світланою Шаповаловими. Це вже не перша, ініційована ними художня виставка, присвячена цьому неперевершеному майстру пейзажу, але щойно відкрита – це вшанування пам'яті художника, від дня смерті якого у 2019 році відзначається 30-та річниця.

На виставці, яка розгорнулася у залах Національного музею літератури України представлено 36 картин художника. Це більша частина картин видатного пейзажиста серед тих, що зберігаються у приватних колекціях в Україні.

Роботи Матвія Когана-Шаца представлені і у державних установах - Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, Бердянському, Донецькому, Миколаївському, Полтавському художніх обласних музеях та Алупкінському палаці-музеї.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, щоб відчути красу українського ландшафту, його поетику та доторкнутися до справжнього мистецтва, яке залишає приємні враження і насолоду.
Виставка триватиме до 21 квітня.


aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.