Держкіно про 5-й Кінофестиваль "Світло"

Кінофестиваль «Світло» – це платформа для презентації культурного і просвітницького кіно та пошуку молодих талановитих кінематографістів.

За результатами голосування журі, більшість нагород 5-го кінофестивалю «Світло» отримали фільми, створені у межах проекту «Дивись Українське!», що реалізовується за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Список переможців оприлюднено на вебсайті кінофестивалю: http://kinofest-svet.com.ua/press2019.html.

Так, Ґран-прі фестивалю отримав короткометражний фільм режисера Михайла Іллєнка «Урок». Спільне виробництво стрічки здійснили кінокомпанії  Fresh Production Group та компанія «ВАВІЛОН» в межах реалізації проекту «Дивись Українське!». Картина створена за результатами проведення першого конкурсу сценаріїв «СВОЄ КІНО» і входить до кіноальманаху «Двері», створеного за підтримки Держкіно та Всеукраїнського Благодійного Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Співпродюсерами фільму є Андрій Різоль та продюсери «Fresh Production Group» Юлія Чернявська та Олег Щербина.

 «Урок» –  це історія з життя молодої родини. У стрічці показана ситуація, в якій, у надто емоційному діалозі батька з донькою, дитина проявляє себе мудрішою за своїх батьків. Стрічка звертає увагу на те, що в наш час головне навчитися дослухатися одне до одного, особливо у родині. Ключові ролі виконали Костянтин Войтенко, Марія Чуприненко та Олександра Холоденко.

Тізер фільму «Урок»: https://www.youtube.com/watch?v=zZ9GmT5befg&t=1s

Найкращим анімаційним фільмом визнано картину «Як розвеселити Самотність» режисера Степана Коваля.

Крім того, відзнаки кінофестивалю отримали ще декілька фільмів проекту «Дивись Українське!»: у номінації «Ігровий короткометражний фільм» І місце посіла стрічка «На своїй землі» режисера Саші Кирієнка; III місце – фільм «Чоловік» режисера та автора сценарію Оксани Артеменко, картина також отримала Приз глядацького журі. У номінації «Соціальне кіно» переміг фільм «Дякую» (режисер та автор сценарію Mаксим Люков).

Спеціальні дипломи кінофестивалю дісталися фільмам «Прощена неділя» режисера Саші Кирієнка за «Найкращу режисуру», фільм «На своїй землі» –  за найкращий звук (звукорежисер Максим Гладецький). Одразу два актори, які  знімалися у фільмах кіноальманаху, отримали спеціальні відзнаки у номінації «Найкраща головна роль» –  Богдан Остромогільський, фільм «Прощена неділя» та Євген Інтелегатор фільм «Чоловік».

Кіноальманах «Двері» (офіційний партнер кіноальманаху Райффайзен Банк Аваль) – це одинадцять короткометражних фільмів-кіноновел. Різні за жанром, історії сьогодення об’єднані єдиною темою – «Майбутнє творять люди».

Кіноальманах «На своїй землі» (офіційний партнер кіноальманаху – агрохолдинг «Agricom Group») –  це 7 короткометражних фільмів-новел, об’єднаних темою людських стосунків під час війни в Україні. Патріотизм та героїзм захисників України у фільмах кіноальманаху зображені через щоденне життя звичайних людей. Кожна стрічка окремо і весь альманах доносять головне повідомлення: все буде добре, ми переможемо, ми на своїй землі!

Обидва кіноальманахи створені за підтримки Держкіно.

«Проект «Дивись Українське» започатковувався саме з метою поширення доброго, натхненного і світлого кіно. Тому прикметно, що фільми, які створювалися у його межах, тріумфували на фестивалі «Світло», що проводиться з цією ж метою.  Крім того, журі фестивалю відзначило анімаційну картину «Як розвеселити Самотність», що також  створена за підтримки Держкіно. Тож вітаю всіх учасників і переможців! Сподіваюся, завдяки таким заходам та проектам світлих фільмів стане ще більше»,  – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко

Держкіно про 5-й Кінофестиваль "Світло"

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.