Оголошено переможців 4-го Міжнародного кінофестивалю "Світло"

25-26 лютого 2018 р. відбувся IV Міжнародний кінофестиваль «Світло». Знову, в одному з найстаріших кінотеатрів Києва – «Кінопанорама», глядач мав можливість впродовж двох днів насолоджуватись якісним кінопродуктом, роботами різноманітними за жанром та змістом, але об’єднаними однією метою – зробити світ кращим.

Серед 3000 заявлених на конкурс робіт було відібрано 45 найкращих, які й були представлені на суд журі та глядачів. Приємно, що більшу частину програми кінофестивалю складали роботи українських кінематографістів. Це говорить про те, що українське кіно має таки майбутнє і активно відроджується. Також, цього року були представлені цікаві роботи режисерів з інших країн світу – Англії, Італії, Румунії, Франції, США, Норвегії, Індії.

IMG 3911

Роботи спонукали глядачів до роздумів на важливі, актуальні теми – цінність людського життя, милосердя та любов, небайдужість, як виживати та не втрачати надію в жорстких умовах сьогодення. Не обійшлося й без гумору. Кумедні історії про пошуки кохання або вирішення особистих проблем, змусили сміятись всіх присутніх в залі. Документальне кіно було представлене різноплановими роботами, які не залишили нікого байдужим, наприклад, остання кіносповідь Лесі Гонгадзе про любов до своїх синів, історичний фільм про наслідки Реформації у Європі, а також розповідь про війну на Сході очима маленьких жителів Донбасу.

Найбільша номінація за кількістю представлених робіт цього року – ігровий короткометражний фільм - 18 робіт. Набагато більше, в порівнянні з минулими фестивалями, якісних, актуальних соціальних роликів. Також, не підвела анімація, до речі не тільки дитяча. Анімаційна робота «Freedom» румунських режисерів дуже доречна для нашої країни та змушує замислитись про важливу тему – вибір лідерів країни та наслідки цього вибору.

Отже, кожного дня глядачі та члени журі занурювались у світ кіно, спостерігаючи за життям героїв різноманітних історій очима режисерів. Дуже тішить той факт, що роботи, представлені на кінофестивалі, були не просто цікавими, але й надихаючими, правдивими та повчальними. Незважаючи на відсутність вже звичних для кіно сцен вульгарщини, насильства, інтриг, тобто спотворених, низинних проявів людської суті, зал обидва дні кінопоказів був заповнений, що свідчить про зростаючий попит нашого суспільства на чисте мистецтво, чисту, духовну культуру.

Незважаючи на дуже насичену програму, два дні кінофестивалю швидко промайнули. Хочеться, щоб приємні відчуття від побаченого ще надовго залишалися в серцях кожного глядача, пробуджуючи бажання робити щось корисне, як для себе, так і для оточуючих.

У цьому кінофестиваль «Світло» підтримує Київська міська державна адміністрація та Міністерство культури України, представники яких завітали на відкриття події. З привітальним словом до організаторів, учасників та глядачів звернувся Павло Білаш, начальник Управління сценічного та візуальних мистецтва Міністерства культури України та представники КМДА - Діана Попова, директор Департаменту культури та Вікторія Муха, голова постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики. У свої виступах вони говорили про важливість тієї місії, яку взяв на себе кінофестиваль «Світло», а саме, нести добро в серця людей, скеровувати їх до вічних, загально людських цінностей.  

Всі призери та переможці отримали свої нагороди. За рішенням журі нагороди у номінаціях розподілились наступним чином:

Ігровий короткометражний фільм

1 місце – «Все буде добре», реж. Тоня Ноябрьова;

2 місце – «На краю», реж. Олександр Ітигілов;

3 місце – «Клуб невдах», реж. Олександр Онуфрієв;

 

Документальний короткометражний фільм

1 місце – «Дума про сина», реж. В’ячеслав Бігун;

2 місце – «Реванш ХХІ», реж. Світлана Тимошенко;

3 місце – «Листи з фронту», реж. Євгенія Мельник;

 

Анімація

1 місце – «Freedom», реж. Мірсіа Бобіна, Вадим Тіганас, Румунія;

2 місце – «Blue Like The Ocean»( Блакитні наче океан), реж. ФренкЛіу, США;

3 місце – «The Dog And A Little Bird»(Собака і маленька пташка), реж. Адріан Балюта, Румунія;

 

Музичний кліп

1 місце – «Мамо, не вбивай», реж.Ross Lane;

2 місце – «GhettoChild», реж. Анна Селін Педерсен, Норвегія;

3 місце – «Він прийшов», реж. Андрій Мухін;

 

Соціальний ролик

1 місце – «Perfection»(Досконалість), реж. Рікардо ді Герландо, Італія;

2 місце – «Європа прийде», реж. Орест Смілянець;

3 місце – «Обирай професійний відбір, а не дискримінацію», реж. Каріна Оринянська, Володимир Власенко;

 

Гран – Прі професійного журі та приз глядацького журі отримав фільм «Голден Лав», реж. Павло Остріков;

 

За кращу головну роль – фільм «Напрокат», реж. Сергій Сторожев

За кращу чоловічу роль - фільм «Голден Лав», реж. Павло Остріков

За кращу жіночу роль – фільм «Інструкція», реж. Оксана Дегтярьова

За оригінальне вирішення фільму – фільм «TheSenseofSight»(Відчуття бачення), реж. Владислав Сергієнко

За кращу операторську роботу – фільм «Дім», реж. Артур Плетюхов

За кращу роботу з дітьми – фільм «Мир», реж. Максим Люков

За популяризацію вічних цінностей – фільм «Абігель», реж. Віра Микайленко, США

 

Бажаємо успіху, натхнення, професійного зросту та нових звершень всім учасникам 4-го Міжнародного кінофестивалю «Світло». До нових зустрічей!

 

Перший день кінофестивалю: 

IMG 3768

IMG 3768

IMG 3768

 

Другий день кінофестивалю:

IMG 3768

IMG 3768

 

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.