Звернення оргкомітету з приводу підбиття підсумків Всеукраїнського заочного конкурсу християнської публіцистики

1363211830 stock taskПодяка учасникам

Подяка всім учасникам і головам осередків за участь і сприяння в наданні конкурсних робіт. Не можна не відзначити позитивні тенденції: виросла активність літераторів (як членів СХПУ, так і інших авторів) у прагненні розвиватися в публіцистичному напрямку, брати соціально-значимі теми, не боятися піднімати гострі питання.

Бажаємо всім учасникам конкурсу творчих злетів, зростання, розвитку та удосконалення літературного дару, щоб Ваша праця на ниві Божій завжди була плідною.

Нехай Господь дасть натхнення й силу на розумне служіння для прославляння Його Імені!

За результатами Всеукраїнського заочного конкурсу християнської публіцистики переможцем стала Світлана Тимошенко, м. Київ («Залишається тільки любов»).

Також оргкомітет виділив дві роботи, які отримали високу оцінку:
1. Смертельні обійми маркетингу (Олег Ільїн, м. Дніпропетровськ)
2. Смертельний словотвір (Алла Мегель, м. Біла Церква)
Вищезгадані роботи опубліковані у розділі Бібліотека. Перейти.

Критерії оцінювання конкурсу:

1.Актуальність і значимість теми.
2.Відповідність жанровим критеріям.
3.Аргументованість і насиченість теми.
4.Подача (оригінальність, точність, реалістичність, конкретність, професійно-етичний підхід).
5.Мова (прозорість викладу думки, виразність, образність і дохідливість).
6.Аудиторія (широта охоплення).

Рекомендації на майбутнє.

Прохання надалі виключити наступні фактори, що ускладнюють проведення конкурсу в запланованому форматі:
а) надсилати роботи в зазначений термін;
б) не перевищувати заявлений у Положенні максимальний обсяг;
в) не подавати робіт іншого жанру;
г) не подавати кілька робіт, якщо за Положенням розглядається одна (при необхідності провести відбір у місцевому осередку);
д) над заголовком статті у правому верхньому кутку вказувати свої дані: ПІБ, осередок (для членів СХПУ), адреса, телефон, e-mail.

Мета проведення конкурсів.

Нашою метою є не стільки визначення переможців і призерів, скільки бажання дати поштовх у розвитку публіцистичного напрямку серед християнських літераторів, як інструменту впливу на громадську думку для поширення Божественних цінностей у сучасному суспільстві.

Чому публіцистика?

Ємність, гострота, злободенність, чіпляє, додає пильності, наповнена боротьбою за зміну у свідомості, спонукає до дії, – і це не повний перелік її переваг.

Публіцистика – це крик, відкриття потаємного в очевидних речах.

Публіцистика – це вищий рід журналістики, це не просто ілюстративний виклад фактів і подій, але виявлення причин, змісту або наслідків того, що відбувається.

Є відмінність між інструкцією для потопаючого й кинутим йому рятувальним кругом.

Так і публіцистика поєднує реалії життя, різкість прийомів, непримиренність до зла з любов'ю до людей і жагучим бажанням допомогти їм (спонукати до зміни думок, спонукати до пошуку істини, до соціально важливих дій і т.п.).

Публіцистика засуджує соціально-шкідливі явища й проголошує вічні цінності.

Невипадково прикладом перших публіцистів служать Біблійні пророки.

Справжній публіцист повинен мати критичне мислення й аналітичний погляд – знаючи деталі, говорити про процеси; розрізняти знамення часу й сприймати глибинні процеси, що відбуваються в суспільстві, у родинах, у різних соціальних сферах і т.п.; бачити «політику в побуті» і вихід у безвихідності!

Для нього невластива трафаретність думок і нудний виклад загальновідомих у християнстві поглядів, ідей. Він уникає рутини і благополучненької сірості, холодних нейтральних сюжетів і менторських сентенцій.

Він не боїться братися за гострі, злободенні явища, які важко пояснити, дискусійні теми.

Він вчиться бачити, відчувати життя у всій його складності й багатогранності, ніколи не забуваючи, хто його Вчитель.

Він відгукується не тільки на поклик своєї душі, серця, але відчуває хід історії, поклик свого народу та часу, будучи надзвичайно уважним до дій Господа.

Небайдужість до суспільних болей, хвороб, проблем і глибоке розуміння сучасного стану викликає в ньому жагуче бажання вплинути на світосприйняття людей, на їхні дії. Тому він не допускає нещирості, фальші, банальних гасел.

Один із представників офіційної Росії в 19 столітті зазначив про творчість відомого публіциста М. Є. Салтикова-Щедріна так: «З появою кожного нового твору Щедріна – валився цілий кут старого життя, явище за яке він брався, не могло вижити після його удару. Воно ставало смішним та ганебним. Ніхто не міг ставитися до нього (явища) з повагою. І йому залишалося тільки вмерти».

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.