Стали відомі імена переможців першого Всеукраїнського фестивалю публіцистичної поезії
У Києві 6 липня 2013 р. відбувся Фінальний тур Всеукраїнського фестивалю публіцистичної поезії, який організувала Спілка християнських письменників України.
Важливим критерієм при оцінюванні робіт, окрім поетичної майстерності, була актуальність, соціальна спрямованість тем і злободенність порушених проблем.
За результатами відбіркових турів, проведених по всій Україні, до фінального конкурсу була представлена поезія кращих християнських поетів у двох номінаціях: «Поети-початківці» і «Поети-професіонали».
Серед поетів-професіоналів у черговий раз підтвердила свою майстерність киянка Олена Несміян, посівши перше місце. Поетеса представила на розгляд журі та публіки надзвичайно виразні й зворушливі роботи: «Притча про серце», «Любов» і «Бутерброд».
Друге і третє місце в даній номінації зайняли Марія Звіришин зі Львова та Олександр Понамарьов із Дніпропетровська.
У номінації «Поети-початківці» перше місце посів киянин Віталій Бондарчук, котрий у 2010 році вже перемагав на Всеукраїнському фестивалі християнської поезії.
Автор зачитав публіці легкі для сприйняття, але глибокі за духовним змістом роботи: «Осел і Слон», «Кріт і Орел», «Лисиця і Мисливець», «Не зійшлися характерами» і «Граната».
Поетесам-початківцям киянкам Тетяні Горчаковій і Маїні Яковлевій дісталися друге і третє місце відповідно.
Приз глядацьких симпатій заслужив поет із Київської області Михайло Михайлюк за вірш «Перешкоди для щастя».
Особливістю фестивалю також стала музична та пісенна частина. Слухачі мали нагоду насолоджуватися піснями відомих вітчизняних авторів, класичними оперними творами, а також авторськими піснями володаря нагороди «Пісня року в сучасному християнстві - 2012» Івана Костенка, який у черговий раз підтвердив свою майстерність.
Члени журі, керівники осередків Спілки християнських письменників України та гості заходу одностайно відзначили, що художня майстерність поетів – членів СХПУ зросла. З кожним роком фестивалі поезії стають не тільки професійнішими, але й більш представницькими. Усе більше учасників із різних регіонів України представляють свої роботи.
«Коли була започаткована Спілка, наша поезія була внутрішньо відомчою. Ми її читали на своїх внутрішніх заходах. Зараз же її рівень зріс настільки, що з нею можна виходити у суспільство. Вона цікава й корисна. Хочу за це подякувати нашим поетам », - зазначила заступник Голови СХПУ Світлана Шаповалова.
Був відзначений рівень професіоналізму, що зріс не тільки серед поетів-професіоналів, але й серед поетів-початківців. У більшості своїй це практично сформовані поети, що мають свій, не схожий на інших, стиль і навіть манеру виконання своїх творів. Це втішає найбільше.
Від наступного фестивалю всі учасники та слухачі з нетерпінням очікують нових цікавих робіт та нових імен.
Інтерв'ю з Головою СХПУ про результати Всеукраїнського фестивалю публіцистичної поезії
Інтерв’ю з переможцями та призерами Всеукраїнського фестивалю публіцистичної поезії
Журі: Тетяна Шабаль (в.о. Голови Київського осередку), Олександр Котляков (заступник Голови СХПУ з адмін. питань), Костянтин Шаповалов (Голова СХПУ)
Музичне привітання учасників фестивалю
Переможці та призери Фестивалю
Олена Несміян (м.Київ) - переможець у номінації "Поети-професіонали"
Віталій Бондарчук (м.Київ) - переможець у номінації "Поети-початківці"
Марія Звіришин (м. Львів) - 2 місце в номінації "Поети-професіонали"
Михайло Михайлюк (Київська обл.) - приз глядацьких симпатій
Вручення нагороди Тетяні Горчаковій (м.Київ) - 2 місце в номінації "Поети-початківці"
Найпопулярніші статті
- Регламент кинофестиваля "Свет"
- Регламент кінофестивалю "Світло"
- Резолюція Круглого столу «Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні»
- У Києві пройшов Всеукраїнський круглий стіл "Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні"
- Публіцистична поезія. Жанри віршованих творів соціального спрямування