Перший Всеукраїнський фестиваль християнської публіцистики. Підводимо підсумки

551236147-8 вересня 2012 року в Одесі відбувся фінальний тур Першого Всеукраїнського фестивалю публіцистики «Церква і суспільство – новий виклик». Засновником конкурсу є Спілка християнських письменників України. Раніше були проведені відбіркові тури по місцевим осередкам. Визначені переможці і отримали можливість позмагатися у вправності пера в Одесі.

Для конкурсантів було запропоновано три номінації: «Єднання християнської інтелігенції – пріоритет чи вибір», «Мораль і культура – скарб чи неволя української молоді», «Християнське суспільство напередодні вибору – пробуджена совість чи легковажна бездіяльність». Бажання розповсюджувати християнський світогляд, займати чітку громадську позицію та відповідати на злободенні проблеми суспільства, — такі цілі об'єднали не лише вже відомих авторів, членів СХПУ, а й молодих публіцистів-початківців.

“Ми як християни вже давно здали свої позиції у суспільному житті країни. Здали позиції у мистецтві, літературі, в політичній сфері... Ми відійшли і закрилися у церковних стінах. Але ж свічка ставиться на підсвічник, щоб світити всім у домі. ” ( Світлана Шаповалова, член журі, заступник Голови СХПУ )

Заохочення і стимулювання розвитку публіцистичного стилю у християнських авторів, - основна мета проведення фестивалю.

Публіцистика — це висвітлення актуальних питань суспільства, це не просто констатація факту, а реакція на нього. Саме такі риси і охоплюють конкурсні роботи Першого Всеукраїнського фестивалю публіцистики. На розгляд суддівства були представлені твори різних жанрів у художньо-, науково-публіцистичному стилях та стилі ЗМІ. Члени журі оцінювали роботи згідно з установленими критеріями, серед яких: глибина розкриття теми і об'єктивність, оригінальність подачі матеріалу, чіткість, дохідливість, виразність мови і стилю викладу і т.п. Найкращі 3 роботи у кожній із номінацій були відзначені нагородами. Переможцями у номінації «Єднання християнської інтелігенції – пріоритет чи вибір» стали:

1-е місце — Наталія Григор'єва (“ І знову про мову”)
2-е місце — Тетяна Шабаль (“Хто, якщо не ти?!.”)
3-е місце — Олексій Курабатов (“Ничего личного — просто бизнес” рос.м.)

У номінації «Мораль і культура – скарб чи неволя української молоді» перемогли :
1-е місце — Світлана Тимошенко (“Стережися! Егоїсть”)
2-е місце — Тетяна Старосвітська (“Язичництво 21-го століття”)
3-е місце — Алла Данг (“Маю честь?”)

У номінації «Християнське суспільство напередодні вибору – пробуджена совість чи легковажна бездіяльність» за свої публіцистичні твори були відзначені такі автори:
1-е місце — Тетяна Старосвітська (“ Над пропастью...во лжи” рос.м.)
2-е місце — Олена Сердюк (“ Віра є — розуму не треба?”)
3-е місце — Олександр Котляков ( “Родное хамство” рос.м.)

Поздоровляли переможців та заохочували учасників і члени журі:

“Маю велику радість разом переконуватися в тому, що християни — це ті люди, які завжди знайдуть спільну мову. Один із пунктів, по якому журі оцінювало роботу - актуальність теми. Більшість з нас ставило найвищі бали за обрані теми. Це означає й серед іншого те, що ми всі - однодумці. Ці теми завжди актуальні. Вони потребують обговорення та освітлення“ (Євген Заплетнюк, член журі, протоієрей УАПЦ, член СХПУ, публіцист ).

Роботи переможців, ексклюзивні інтерв'ю з головою СХПУ та членами журі очікуйте найближчим часом на нашому сайті.


Нагородження переможців. На фото: публіцист Олексій Курабатов (зліва) та Голова СХПУ Шаповалов К.А.

 

 Член журі, Пономарьов О.О., коментує зачитану статтю

 

 Виступ Голови СХПУ Шаповалова К.А.

 

 Дев'ять дипломів та нагород знайшли своїх власників

 

 Заступник Голови СХПУ, член суддівської комісії, Шаповалова С.Д.

 

 Інтерв'ю з Євгеном Заплетнюком, протоієреєм УАПЦ, членом журі

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.