Митрополит Володимир став «Людиною року в українському християнстві 2012»

IMG 0298

20 лютого 2013 р. на конференції в УНІАН були оголошені результати голосування у номінації «Людина року в українському християнстві 2012». Переможцем став Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Як відомо, дана номінація заснована Спілкою християнських письменників України (СХПУ) і проводиться щорічно. У голосуванні беруть участь виключно голови християнських конфесій та об’єднань, а також християнські видавництва.

  

Mitropolit-Volodimir

За словами Голови Спілки християнських письменників України, за нинішнього переможця свої голоси віддали Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, Митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький, Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, Голова Релігійного Центру «Божа Церква України» Віталій Вознюк, СХПУ та ще кілька об’єднань і видавництв.

ІІ місце з відривом лише у 2 бали отримав Олександр Заєць – голова правління ГО «Інститут релігійної свободи». І вже другий рік поспіль ІІІ місце займає Ростислав Крижановський – академік УЕАН, ректор ХГЕУ, доктор економічних наук, професор, член Духовної ради християнських конфесій Одеської області.

Приз "Людина року в українському християнстві 2012"Приз та особливий подарунок – картину свого авторства Констянтин Шаповалов Голова СХПУ вручив представнику Митрополита Володимира архімандриту Лонгину (Чернуха), головному редактору «Церковної православної газети». Виражаючи слова вдячності, архімандрит Лонгин відмітив: «Для православних християн нагорода є не просто визнанням певної спільноти, але, перш за все, певною відповідальністю перед Богом, перед своїми співбратами. Сьогодні ми бачимо, що ця нагорода виходить за межі Української Православної Церкви, і нам дуже приємно, що Митрополита Володимира шанують представники інших конфесій».

IMG 0437Розповідаючи про духовний доробок Митрополита, архімандрит відзначив миротворчу роль та молитовну підтримку Блаженнішого, його активну соціальну і громадську діяльність: «Ми просто дивуємося тому, наскільки у нього вистачає сил і здійснювати богослужіння, і молитися, і, разом з тим, зустрічатися з різними людьми, серед яких політики, представники інших конфесій, суспільні та релігійні діячі, представники інших держав, посли. І завжди у Блаженнішого Митрополита знайдеться добре слово, слово благословення на всі добрі справи». Також Митрополит Володимир є чудовим проповідником. Праці, що вийшли з-під його пера, видані на сьогодні багатотомним виданням.

Відповідаючи на запитання про проведення реформ у лоні УПЦ МП, які започаткував Блаженнійший Митрополит після хвороби, архімандрит Лонгин пояснив, що ці реформи перш за все стосуються організації здійснення керівництва церквою на різних ділянках її служіння та реорганізації Синодальних відділів, які відповідають за різні напрямки роботи церкви. Окрім цього, відбулося ділення ряду єпархій. Це робиться у зв’язку з тим, що дуже великі площі важко повноцінно контролювати: «У нас були такі парафії, де багато років жодного разу не бував єпископ, і не через те що він не цікавився ними, а через те, що він просто не встигає. У багатьох єпархіях з’явилися молоді єпископи. Це теж певний етап життя церкви, коли старійшини дають дорогу молодим. В цілому робота стала більш активною, отримала більше молодих сил», – зауважив архімандрит.

Підбиваючи підсумки, архімандрит Лонгин додав: «Блаженніший Митрополит Володимир, будучи сьогодні фізично немічною людиною, при всьому цьому являє силу свого духу».

IMG 0448На завершення конференції Костянтин Шаповалов поділився планами СХПУ на майбутнє. Він зазначив, що в наступному році Спілка має намір започаткувати номінацію «Краща християнська книга року». Положення про цю нагороду ще не розроблено повністю, але вже відомо, що такою може стати лише книга вітчизняного автора. ЇЇ будуть визначати видавництва та СХПУ. Одними з критеріїв буде якість (обкладинка, текст, дизайн), наклад видання, духовний рівень, відгуки читачів та спеціалістів, а також ствердження істинних біблійних принципів.

Також СХПУ започаткує номінацію «Краще християнське видавництво року». Серед критеріїв: кількість виданої літератури, вплив та робота на літературному ринку в межах усієї держави, участь у ярмарках, фестивалях, у тому числі міжнародних, популяризація книг вітчизняного автора, а також молодого автора та інвестиції в національного автора.

 

 

Вручення нагороди

 MG 8095

 MG 8102

icon-photography-camera   Переглянути фото з прес конференції

icon tv   Перейти до відеозапису з прес конференції УНІАН

 

 Фото з прес конференції УНІАН

IMG 0293

Нагорода

 

volod

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 

IMG 0370

Архімандрит Лонгин (Чернуха), Костянтин Шаповалов (Голова СХПУ), Олександр Бєлєнький (секретар СХПУ)

 

IMG 0355

Костянтин Шаповалов передає нагороду архімандриту Лонгину (Чернуха)

 

IMG 0365

Особливий подарунок - картина авторства Голови СХПУ Костянтина Шаповалова

 

IMG 0395

Архімандрит Лонгин (Чернуха), Костянтин Шаповалов, Олександр Бєлєнький

 

IMG 0413

IMG 0425

IMG 0437

Архімандрит Лонгин (Чернуха)

 

IMG 0461

Архімандрит Лонгин (Чернуха)

 Відеозапис з прес конференції УНІАН

 

 

Перейти до фотографій з пресс конференції УНІАН    |     Піднятися на початок статті

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.