Патріарх Філарет став переможцем у номінації «Людина року в українському християнстві - 2013»

За результатами щорічного опитування по номінації «Людина року в українському християнстві» найбільшу кількість голосів набрав Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Патріарх Філарет. 

26 березня 2014 р. в інформаційному управлінні УПЦ КП відбулося оголошення результатів голосування та вручення нагороди переможцю.

Номінація «Людина року в українському християнстві» заснована Спілкою християнських письменників України (СХПУ) і проводиться щорічно з 2007 року. Вручав нагороду Патріархові Філарету Голова СХПУ, Генеральний секретар Українського Євангелічного Альянсу Костянтин Шаповалов. Він розповів про подробиці цьогорічного голосування:

«В цьому році Святійший патріарх Філарет отримав перемогу в цій номінації з дуже великим відривом.»

Згідно Положення про присудження почесного звання «Людина року в українському християнстві» кандидатом для нагороди повинна бути людина, яка «зробила значний вклад в утвердження християнських цінностей в житті, культурі, свідомості народу України за останній рік. Один із критеріїв – внесок людини в розповсюдження та пропаганду святості в суспільстві України.»

Вручаючи приз, К. Шаповалов наголосив, що у нелегкий для України час Патріарх Філарет був прикладом для християн:

«В цьому році Святійший Патріарх, як ніхто інший,своїм прикладом показував нам християнам як треба себе вести в ці часи, дуже буремні, складні часи, і я хочу сказати, що Ви являєтесь прикладом для всіх християн, всіх конфесій і православних, і католиків, і протестантів, і вважаю, що Ви є та єдина кандидатура, яка достойна цього призу в 2013 році.»

У голосуванні беруть участь голови християнських конфесій та об’єднань, а також християнські видавництва і СХПУ. Патріарх Філарет висловив вдячність усім, хто проголосував за нього, разом з тим, зазначив, на що повинно бути направлене християнське служіння:

«Наше служіння є служіння Богові. Якщо ми служимо Богові, то ми повинні служить правді, а не владі. Владі треба допомагати, напоумлювать, якщо вона іде правильною дорогою, а якщо влада ходе кривими дорогами, то таку владу треба викривати і не боятися нікого, а боятися тільки одного Бога і боятись гріха. Злочинним є і агресія в Крим і тому церкви повинні теж назвати цей злочин,бо це є агресія, це є захоплення чужої території тим більше захоплення тим суб’єктом, який дав гарантію, що буде територія України недоторканою.»

У своїй промові Патріарх Філарет висловив переконання у тому, що зло переможе добро, як це неодноразово ставалося в історії людства:

«Я не один раз звертав увагу на Гітлера, який розпочав Другу світову війну. Він теж захоплював чужі території:спочатку Австрію, Судецьку область під приводом, що там живуть німці, а цих німців чехи утискують і він їх захищав. Точно так само зараз говоре Путін, він захищає російськомовне населення Криму, як Гітлер. Але він, Гітлер, не зупинився на Австрії, а став захоплювати інші європейські держави і майже всю Європу захопив. Але чим закінчилось? Закінчилося тим, що звершивши агресію проти радянського союзу, ставши на шлях неправди, він закінчив своє життя самогубством, а німецький народ десятиліттями ходив з понурими головами, бо було соромно німецькому народу за те, що вони підтримували злочини Гітлера. Так само і по відношенню до Кремлівського керівництва. Вони не зупиняться на Криму, бо вже плани вимальовують більш широкі, але забувають хоч і християни,а не пам’ятають, що Бог всім керує і тому я переконаний, що поразка буде там. Буде поразка тому, що немає там Бога, а раз Бога там немає, то не може бути перемоги зла над добром. В історії ніколи зло не перемагало добро. Тимчасово воно перемагало, а остаточно перемога завжди була за добром.» Патріарх Філарет також відзначив, що така ситуація в Україні може бути покаранням Божим за наші гріхи і закликав народ до покаяння і єдності: «І тому ми, коли молились в церкві за єдину соборну українську державу, то ми звертались до Бога, щоб Він простив нам наші провини, гріхи. Значить коли ми просили, щоб Господь нам простив, то гріхи наші є, а хіба ми не бачимо цих гріхів. А раз єдності немає, значить гріх є, а як гріх є, Господь виправляє наші гріхи. Гріх відсутності єдності. А як його виправити – коли весь народ страждає, то в стражданнях люди об’єднуються більше ніж роз’єднуються.»

За Патріарха Філарета цього року проголосували: Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП), Всеукраїнський союз об'єднань євангельських християн-баптистів (Єпископ – В’ячеслав Нестерук), Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ), «Релігійний Центр Божа Церква України» (Голова – Віталій Вознюк), Братство незалежних церков та місій Євангельських християн-баптистів України (Президент – Сергій Дебелинський), Українська Місіонерська Церква (Єпископ -Валерій Решетинський), Об’єднання церков «Живого Бога» (Єпископ – Сергій Балюк), Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України (Президент - Андрій Гамбург), Посольство Благословенного Царства Божого для всіх народів (Єпископ – Анатолій Белоножко), Міжнародний центр Євангелія (старший пастор – Юрій Шаповалов), «Всеукраїнська Християнська Асамблея» (Старший пастор церков – Софія Жукотанська), Спілка християнських письменників України та видавництва «Едем» (м. Київ), «Світла зоря» (м. Київ), «Подорож по Біблії» (м. Київ), «Свічадо» (м. Львів), «Біблос Альфа» (м. Харків).

Костянтин Шаповалов також вручив переможцю особливий подарунок – картину авторського виконання:

«Я, будучи художником також дарую картину свого авторства Вам, прийміть будь ласка.»

«Дякую.»

Дивиіться також: ЗМІ про номінацію "Людина року в українському християнстві-2013"

chelovek-goda01

chelovek-goda04

 

chelovek-goda03

 

chelovek-goda02

 

chelovek-goda05

 

IMG 3485

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.