Номінація «Людина року в українському християнстві 2011» залишилась без переможця

У цьому році у голосування взяла участь рекордна кількість респондентів – 48. Серед них - 30 голів християнських конфесій та об’єднань і 18 християнських видавництв. 

— Я задоволений, що вперше проголосували Об’єднання незалежних християнських харизматичних церков України Повного Євангелія на чолі з Анатолієм Гаврилюком, Українська Християнська Євангельська Церква зі старшим єпископом Леонідом Падуном. Взяли участь Українська Православна Церква МП, Українська Православна Церква КП, Українська Автокефальна Православна Церква, Греко-Католицька та Римо-Католицька Церкви – тобто усі традиційні церкви та деномінації. Це позитивний і перспективний на майбутнє момент, - говорить голова СХПУ.


Найбільшу кількість голосів було віддано екс-голові Греко-Католицької Церкви кардиналу Любомиру Гузару. Однак, архієпископ відмовився від нагороди та участі у прес-конференції, посилаючись на те, що він рік тому відрікся від своєї посади.
— Очевидно, він дав якусь обітницю Богу, щоб не приймати ніяких нагород від державних, церковних та суспільних організацій, - припускає Костянтин Шаповалов, роблячи висновки з офіційної відповіді кардинала, — Ми внесли доповнення в Положення про присудження звання «Людина року в українському християнстві». Якщо переможець відмовляється приймати приз, мі передаємо його людині, що посіла друге місце. У цьому році друге місце посів директор Інституту релігійної свободи Олександр Заяць. Але, на превеликий жаль, він, дізнавшись ім’я першого номера, теж відмовився від звання, заявивши, що на тлі Любомира Гузара не може дозволити собі прийняти цей приз. Обидва кандидати знали, хто за них проголосував. Вони усвідомлювали, що часто перед тим, як віддати свій голос, респонденти по місяцю зважували своє рішення і радились зі своїм оточенням. Ми повідомили їм, які шановані люди перемагали і приймали ці призи у попередні роки. Але навіть усе це не змусило нинішніх кандидатів змінити своє рішення.
Голова СХПУ Костянтин Шаповалов здивований позицією кандидатів і вважає, що вітчизняні християнські діячі ще не достатньо усвідомлюють значну роль цієї акції в об’єднанні українського християнства.
У зв’язку з ситуацією, що склалася, голова СХПУ ініціює внесення доповнень до Положення про присудження звання «Людина року в українському християнстві». Планується, що, якщо два роки поспіль переможці відмовлятимуться брати участь у нагородженні, СХПУ призупинить проведення голосування на 2-3 роки.
— Зважаючи на те, що перші особи, котрих обирають шляхом голосування, ще не до кінця усвідомлюють важливість цієї акції для українського християнства та її суті, голосування буде призупинено і відновлено, коли ставлення буде більш серйозним.
Костянтин Шаповалов висловив сподівання, що все ж ситуація, яка склалася у цьому році, більше не повториться:
— Я сподіваюсь, що наші можливі майбутні переможці переймуться розумінням того, що це не просто якась заслуга. Наша мета не виділити якусь людину і сказати, що вона найкраща. У Біблії написано: «Кому страх – страх, кому честь – честь». Це честь, коли за тебе голосують представники різних конфесій та об’єднань, що часто мають навіть різні теологічні погляди. Цей факт говорить про те, що ця акція служить об’єднанню християн України. Прийшов час, щоб нерозуміння таких речей відійшло у минуле.
Із інтерв’ю Голови Спілки християнських письменників України Костянтина Шаповалова для офіційного сайту СХПУ.

 

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.